بسته بندي مواد غذايي,مبتكران صنعت پارس بسته بندي مواد غذايي,مبتكران صنعت پارس .

بسته بندي مواد غذايي,مبتكران صنعت پارس

تعويض فيلتر دستگاه تصفيه آب

دستگاه تصفيه آب داراي فيلترهاي مختلفي است كه پس از گذشت مدت زماني نياز به تعويض پيدا خواهند كرد. از آنجايي كه تعويض اين فيلترها امري مهم است در صورتي كه خود آشنايي كافي با اين مهارت نداشته باشيد ممكن است به قطعات دستگاه تصفيه آب آسيب وارد كنيد به همين دليل بهتر است از كمك يك متخصص بهره مند شويد. در صورتي هم كه اقدامي در خصوص تعويض فيلترهاي دستگاه تصفيه آب انجام نشود به طبع آب آشاميدني تصفيه شده از كيفيت پايين تري برخوردار بوده و دليل آن نيز كثيف شدن فيلترها از مواد معدني و ساير رسوبات است كه تاثير آن علاوه بر آب آشاميدني بر روي دستگاه نيز اعمال ميشود.

فيلتر تصفيه آب

تعويض فيلترهاي دستگاه تصفيه آب امري بسيار مهم است كه بايد در مدت زمان مشخص انجام شود. حتي بهترين دستگاه تصفيه آب نيز پس از گذشت مدت زماني دچار خرابي خواهند شد و اين طبيعي است كه فيلترهاي موجود در آن بايد در مدت زمان مناسب تعويض گردد. آب لوله كشي به دليل رد شدن از مسيرهاي طولاني داراي رسوبات بسيار است و آشاميدن آن بدون تصفيه ميتواند سلامت انسان را به خطر اندازد.

آشنايي با فيلتر دستگاه تصفيه آب

بيشتر دستگاه هاي تصفيه آّب داراي 6 الي 7 فيلتر هستند كه در هر مرحله فرايندي بر روي آب ايجاد مي دهند تا از سختي آب كاسته و املاح، ميكروبها، ويروسها و ساير مواد مضر براي بدن را از بين ببرند.

اين فيلترها به ترتيب شامل موارد زير هستند:

 • فيلتر اليافي: اين فيلتر دستگاه تصفيه آب وظيفه حذف رسوبات و املاح درشت همچون شن و ماسه، سنگ، گل و لاي و غيره را دارد. زماني كه اين فيلتر دير عوض شود باعث ميشود تا آب با وجود تمامي رسوبات گفته شده از شلنگ متصل شده به فيلتر دوم رد شده و در اين صورت بيشتر رسوبها بر ديواره هاي شلنگ چسبيده ميشود و منجر به جرم گيري ساير بخشها همچون پمپ و فيلتر ممبران ميشود كه در اين صورت به ساير بخشها آسيب وارد ميشود.
 • فيلتر كربن فعال: اين فيلتر دستگاه تصفيه آب ميتواند تمامي آلاينده هايي كه از مرحله قبل بر روي آب باقي مانده است را از بين ببرد. به عنوان مثال كلر موجود در آب در اين بخش حذف ميشود و با اين حال ميتواند طعم و بوي بد موجود در آب را حذف كند.
 • فيلتر كربن بلاك: اين فيلتر دستگاه تصفيه آب نيز به مانند دو فيلتر قبل عمل ميكند و مجددا آلودگي هاي از بين نرفته را حذف ميكند. در اين مرحله اگر كلري در آب باقي مانده باشد از بين ميرود، زيرا فيلتر بعد كه فيلتر ممبران نام دارد به كلر موجود در آب حساس بوده به همين دليل حتما بايد اين فيلتر كلر موجود در آب را حذف كند تا آسيبي به فيلتر بعد كه جزو مهمترين فيلترها به حساب مي آيد، وارد نشود.
 • فيلتر ممبران: اين فيلتر دستگاه تصفيه آّب ميتواند تمامي آلايندگي ها را حذف كرده و تمامي آلودگي ها را به اطراف فيلتر خود جذب كند و پس از رد شدن اين مرحله آب بدون آلودگي تصفيه ميشود.
 • فيلتر پست كربن: اين فيلتر دستگاه تصفيه آب وظيفه طعمدار كردن آب را بر عهده دارد و ميتواند از راكد ماندن آب و بو گرفتن آن جلوگيري كند.
 • فيلتر مواد معدني: اين فيلتر دستگاه تصفيه آب ميتواند مواد معدني را به آب اضافه كرده تا آب آشاميدني براي بدن مفيد واقع شده و سلامت بدن را تضمين كند.
 • فيلتر قليايي: فيلتر آخر در دستگاه تصفيه آب كه فيلتر قليايي نام دارد ميتواند PH موجود در آب را متناسب با بدن فراهم كرده و از اسيدي شدن آب جلوگيري كند و در نهايت آب تصفيه را به گونه اي ايجاد كند كه هنگام استفاده براي بدن مفيد واقع شود.

چرا بايد فيلترهاي دستگاه تصفيه آب را تعويض كنيم؟

حال كه با انواع فيلتر دستگاه تصفيه آب آشنا شديد و اهميت كارايي و عملكرد آن را متوجه شديد به طور حتم ميتوانيد حدس بزنيد كه اگر يكي از فيلترها نتواند كار خود را به خوبي انجام دهد ميتواند منجر به خسارت قطعات ديگر شده و در نهايت آب تصفيه شده از كيفيت مناسبي برخوردار نخواهد بود. هر يك از فيلترها برحسب فعاليتي كه دارند نياز به تعويض پيدا ميكنند، به عنوان مثال برخي از آنها بين 4 تا 6 ماه نياز به تعويض داشته و برخي ديگر ممكن است 1 الي 2 سال پس از نصب نياز به تعويض داشته باشند.

در حالت كلي زماني كه سختي آب در منطقه اي بالا باشد به طور حتم زمان تعويض فيلترهاي دستگاه تصفيه آب در آن منطقه افزايش پيدا ميكند. طبيعي است كه هر چه املاح، آلايندگي ها و آلودگي هاي يك آب بيشتر باشد، جهت تصفيه و پاكيزگي آن عمليات بيشتري لازم بوده و به طبع زمان تعويض فيلتر دستگاه تصفيه آب در اين شرايط نيز بيشتر از ساير بخشها خواهد بود.

در صورتي كه خود متوجه نقص در فعاليت دستگاه تصفيه آب نشديد ميتوانيد از طريق نوشيدن آب و عجيب شدن طعم و حس شوري و طعم نامطبوع آب متوجه زمان تعويض فيلترها شويد. در خصوص اينكه كدام فيلتر دستگاه تصفيه آب مشكل پيدا كرده است اگر تجربه و اطلاعاتي نداريد بهتر است با كارشناسان اين زمينه تماس گرفته و از يك فرد ماهر در اين امر كمك بگيريد زيرا در صورت نا آگاهي ممكن است به قطعات ديگر دستگاه تصفيه آب آسيب وارد كنيد.


برچسب: تصفيه آب، دستگاه تصفيه آب،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۲۴:۳۰ توسط:مبتكران صنعت پارس موضوع:

فيلتر دستگاه تصفيه آب چيست؟

به طور حتم با دستگاه تصفيه آب آشنايي داشته و يا در منزل خود از آن استفاده ميكنيد. اما آيا ميدانيد مهمترين بخش هاي دستگاه تصفيه آب چه هستند و چه كارهايي انجام ميدهند؟ اصلا ميدانيد هر يك از اين بخش ها داراي فعاليت هايي به خصوص هستند و در صورت خرابي هر يك از بخش ها بايد در جهت تعمير آن برآمده تا مشكلي بر روي آب آشاميدني ايجاد نشود.

فيلتر دستگاه تصفيه آب

در اين بخش ميخواهيم در خصوص مهمترين قسمت هاي دستگاه تصفيه آب توضيحاتي را خدمت شما ارائه دهيم تا به اهميت وجودي هر يك از اين بخشها آشنا شويد. مهمترين بخش دستگاه هاي تصفيه آب بخش فيلترهاي آن است. در حالت كلي زماني كه دستگاه تصفيه آب خريداري شده از نوع اسمز معكوس باشد ميتوانيد مطمئن شويد آب نوشيدني كه توسط اين نوع دستگاه تصفيه ميشود از كيفيت بالايي برخوردار است.

البته ذكر اين نكته لازم و ضروري است، در صورتي كه دستگاه تصفيه آب مورد نظر داراي فيلترهاي بسيار باشد اما فيلتر ممبران را نداشته باشد در اين صورت نميتوان اين روش تصفيه آب را بهترين روش عنوان كرد. در حالت كلي دو روش براي تصفيه آب وجود دارد: روش فيلترينگ و روش اسمز معكوس، كه روش دوم بهترين نوع تصفيه آب است.

آشنايي با اهميت فيلتر دستگاه تصفيه آب

افراد براي آنكه به بيماريهاي مختلف به جهت مصرف آب آلوده دچار نشوند راغب به خريد دستگاه تصفيه آب ميشوند تا مشكلي در سلامتي خود و خانواده شان ايجاد نشود. حال تصور كنيد پس از تهيه اين دستگاه و استفاده از آن بعد از گذشت چند ماه يكي از فيلترهاي موجود در اين دستگاه دچار خرابي شود در اين صورت چه اتفاقي ميافتد؟

زماني كه يكي از فيلترها به دليل خرابي و جرم گيري نتواند كار خود را به درستي انجام دهد به طور حتم علاوه بر خراب كردن قطعات ديگر ميتواند از كيفيت آب تصفيه شده بكاهد كه در اين صورت مسمويت و مريضي را براي انسان به همراه خواهد آورد. حال بهترين راه حل براي جلوگيري از اين مشكل چيست؟

به طور حتم تعويض به موقع فيلترهاي خراب شده ميتواند از تمامي اين مسائل و مشكلات جلوگيري كرده و علاوه بر خسارت مالي بر خسارت جاني نيز فائق آيد. پس يادتان باشد در صورتي كه متوجه شديد دستگاه تصفيه آب به درستي كار نميكند و يا كيفيت آب تصفيه شده پايين است بنابراين متوجه ميشويد مشكلي در يكي از فيلترهاي تصفيه ايجاد شده است.

انواع فيلترهاي موجود در دستگاه تصفيه آب

در اين بخش فيلترهاي موجود در دستگاه تصفيه آب را جهت آشنايي بيشتر براي شما نام برده و اهميت عملكرد صحيح آن را توضيح ميدهيم:

 • فيلتر اليافي يا فيلتر پلي پروپيلن: اين فيلتر دستگاه تصفيه آب قابليت به حذف ذرات درشت و معلق در آب كه داراي قطري بالاي 5 ميكرون هستند را دارد. اين فيلتر در حالت معمول به رنگ سفيد بوده و زماني كه آلودگيها را حذف ميكند پس از گذشت مدت زماني به رنگ زرد تبديل ميشود كه در اين صورت بايد تعويض گردد.
 • فيلتر كربن فعال: اين فيلتر دستگاه تصفيه آب قادر به حذف آلاينده هاي شيميايي است كه در آب وجود دارد و ميتواند شفافيت، بو و مزه بد آب را از بين ببرد. اين فيلتر در حالت معمول بايد هر 3 الي 4 ماه تعويض شود.
 • فيلتر كربن بلاك: يكي از مهمترين فيلترهاي موجود در دستگاه تصفيه آب است كه تقريبا طول عمر بالايي داشته و ميتواند كيفيت آب تصفيه شده را بالا ببرد.
 • فيلتر ممبران: اصليترين فيلتر موجود در دستگاه تصفيه آب فيلتر ممبران است كه ميتواند تمام ناخالصيهاي موجود در آب را از بين برده و از سختي آب بكاهد. از آنجايي كه سلامت اين فيلتر بسيار مهم است در خصوص اصل بودن آن بايد به قسمت بالا و پايين اين فيلتر توجه كنيد، اگر شيارهايي كه در اين فيلتر به كار رفته تراكم بالايي داشته و چسبيده به يكديگر باشد اين فيلتر با كيفيت است در غير اين صورت از كيفيت لازم برخوردار نيست.
 • فيلتر پست كربن: اين فيلتر دستگاه تصفيه آب مزه و بوي احتمالي موجود در آب را از بين برده و منجر به طعمي ثابت در آن ميشود.
 • فيلتر مواد معدني: اين فيلتر دستگاه تصفيه آب قادر به افزودن مواد معدني لازم براي بدن همچون روي، كلسيم، آهن و غيره به آب است و ميتواند آب تصفيه شده را مناسب با بدن تصفيه كرده و مواد لازم بدن را به آن اضافه كند.
 • فيلتر قليايي: آخرين فيلتر دستگاه تصفيه آب كه PH موجود در آب را مناسب با بدن فراهم ميكند، فيلتر قليايي نام دارد.

عمر مفيد هر يك از فيلترهاي نام برده با ديگري متفاوت است. به عنوان مثال فيلتر اول تا سوم در دستگاه تصفيه آب حدود 4 الي 6 ماه عمر مفيد دارد. عمر فيلتر ممبران كه جزو مهمترين فيلترها است حدود يك سال و نيم تا دو سال بوده و در نهايت عمر فيلتر 5 تا آخر هر يك داراي يك سال عمر مفيد است. البته اين مدت زمانها براساس سختي آب موجود در يك منطقه ميتواند متفاوت باشد. به گونه اي كه سختي آب بيشتر منجر به زمان تعويض بيشتر فيلترها ميشود.


برچسب: تصفيه آب، دستگاه تصفيه آب،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۲۳:۲۰ توسط:مبتكران صنعت پارس موضوع:

تعميرات دستگاه تصفيه آب

تعميرات دستگاه تصفيه آب و اطلاعات كلي درباره چگونگي انجام اين فرايند موضوعي است كه قصد داريم در مقاله امروز خود به بررسي آن بپردازيم. همچنين نكاتي مانند نحوه عملكرد و فعاليت دستگاه تصفيه آب را نيز بيشتر براي شما توضيح خواهيم داد. همانطور كه ميدانيد دنيا در حال حاضر با مشكل بسيار مهمي دست و پنجه نرم ميكند. ويروس كرونا در چند ماه اخير به مهمترين مشكل جوامع مختلف بشري تبديل شد. عدم رعايت نكات بهداشتي و مواردي از اين قبيل از دلايلي بود كه باعث شد اين ويروس به سرتاسر دنيا نفوذ كند. به همين دليل رعايت نكات بهداشتي و داشتن تغذيه اي مناسب از دلايلي است كه باعث ميشود تا شما و اطرافيان از مشكلات مختلف بهداشتي و سلامتي در امان باشيد.

تصفيه آب

آب يكي از مهمترين عناصر طبيعي است كه انسان روزانه با آن در ارتباط است. به طور كل جوامع و دولت ها در سرتاسر اين كره خاكي تلاش خود به منظور انتقال آب به بهترين و سالمترين شكل ممكن به مردم كشور خود دارند. با اين وجود مشكلات متعددي نظير آلودگي آب و وجود باكتري و انگل هاي مختلف در اين عنصر همچنان خطر بزرگي براي انسانها به حساب مي آيد. دستگاه تصفيه آب گزينه اي است كه ميتواند اين مشكل را براي شما حل كند. نگهداري و رسيدگي به موقع به اين دستگاه بر افزايش ميزان عملكرد آن نيز تاثيرگذار است.

عملكرد دستگاه تصفيه آب به چه شكل است؟

پيش از اين كه بخواهيم اطلاعاتي درباره تعميرات دستگاه تصفيه آب و عملكرد آن بپردازيم، سالانه بيش از 10 ميليون نفر بر اثر آلودگيهاي موجود در آب آشاميدني جان خود را از دست مي دهند. از اين ميان بيش از 70 درصد جانباختگان از كشورهاي در حال توسعه هستند. اين موضوع به نوبه خود باعث شد تا ميزان استفاده از نمونه هاي مختلف دستگاه تصفيه آب زياد شود. دستگاه تصفيه آب با عملكرد و مشخصه هاي متفاوت خود ميتواند سلامت آب آشاميدني را براي شما و خانوادهتان تامين كند.

معمولا بهترين گزينه براي داشتن تعميرات دستگاه تصفيه آب و عملكرد مناسب، استفاده از نمونه هشت مرحله اي آن است. فيلترهاي موجود و عملكرد آنها در اين نمونه از دستگاه هاي تصفيه آب عبارتند از:

 • فيلتر رسوب: استفاده به منظور نابودي رسوب و لجن موجود در آب
 • فيلتر فرابنفش: استفاده به منظور نابودي ميكروب و ميكروارگانيسم ها
 • فيلتر ممبران: انجام اسمز معكوس
 • فيلتر مادون قرمز: استفاده جهت اكسيژن سازي
 • فيلتر مينرال: انتقال املاح ضروري مانند منزيم و كلسيم از طريق آب
 • فيلتر كربن: تنظيم طعم و مزه آب

معمولا كمپاني هاي بسيار زيادي از سرتاسر جهان در زمينه توليد و تعميرات دستگاه تصفيه آب مشغول به كار هستند. دستگاه هاي آمريكايي، تايواني و چيني بهترين گزينه ها براي خريداري شناخته شده اند.

اطلاعات كلي درباره تعميرات دستگاه تصفيه آب

تعميرات دستگاه تصفيه آب يكي از موارد مهمي است كه معمولا پس از گذشت بازه نسبتا طولاني بايد به فكر آن باشيد. دستگاه تصفيه آب مانند ساير دستگاه هاي مصرفي، پس از گذشت زمان نيازمند رسيدگي و انجام تعميرات لازم است. با هم چند نمونه از اين موارد را مورد بررسي قرار ميدهيم.

حتما در زمان مشخص و موردنياز فيلتر دستگاه تصفيه آب را تعويض كنيد

اگر به ظاهر دستگاه تصفيه آب دقت كرده باشيد، ساختار سه پارچي دستگاه تصفيه آب داراي سه فيلتر متفاوت است. جدا از اين موارد ممبران نيز يكي ديگر از فيلترهايي است كه در نزديك موتور دستگاه قرار دارد. البته ساير فيلترها نيز از اهميت بسيار زيادي برخوردارند اما اين چهار مورد بايد حتما در زمان مشخص تعويض شوند. در صورت عدم تعويض به موقع، مواردي مانند عدم تصفيه آب، تغيير طعم، توليد پسآب و . . . از مواردي است كه ممكن است براي شما مشكل ساز شود. به طور معمول فيلتر اول( سمت راست از روبرو) با توجه به سختي آب منطقه بين 4 تا 6 ماه است. فيلتر شماره دو در صورت تعويض به موقع فيلتر يك، 1 سال زمان براي تعويض نياز دارد. فيلتر شماره سه نيز معمولا اين بازه زماني براي تعويض را نياز دارد. فيلتر ممبران بر اساس مشخصه هايي مانند تست تي دي اس بين 1 تا 2 سال ميتواند متغير باشد.

از سلامت قطعات اصلي دستگاه تصفيه آب اطمينان حاصل كنيد

براي اين كه تعميرات دستگاه تصفيه آب به بهترين و سريعترين شكل ممكن انجام شود، بهتر است از سلامت قطعات مصرفي و اصلي دستگاه اطمينان حاصل كنيد. از اين موارد ميتوان به شير برقي، منبع ذخيره آب، پمپ، هوزينگ، موتور اصلي و . . . اشاره كرد. در صورت عدم توجه به اين موارد در هنگام تعميرات دستگاه تصفيه آب، اين امكان وجود دارد تا با مواردي مانند سوختن دستگاه و عدم تصفيه آب روبرو شويد.

در هنگام تعميرات دستگاه تصفيه آب خود از آبريزي جلوگيري كنيد

حتما در باز و بسته كردن هوزينگ ها و همچنين صحيح قرار گرفتن واشر آب بندي اطمينان حاصل كنيد. اين كار از دفرمه شدن اورنگها جلوگيري كرده و به نوبه خود باعث ميشود تعميرات دستگاه تصفيه آب شما با هزينه كمتر و سرعت بيشتري انجام شود.

جمع بندي

تعميرات دستگاه تصفيه آب و اطلاعات كلي درباره اين دستگاه از مواردي است كه در مقاله امروز به بررسي آن پرداخته شد. به نظر شما چه موارد ديگري را بايد براي تعمير اين دستگاه در نظر گرفت؟ با ما همراه باشيد.


برچسب: تصفيه آب، دستگاه تصفيه آب،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۲۱:۳۲ توسط:مبتكران صنعت پارس موضوع:

خريد دستگاه تصفيه آب

پيش از آن كه بخواهيد براي خريد دستگاه تصفيه آب اقدامات لازم را انجام دهيد بايد با نكات كليدي و مهمي كه در اين دستگاه ها وجود دارد آشنا شويد. از آنجايي كه دستگاه هاي تصفيه آب داراي انواع مختلفي هستند و به طور كلي آب با روشهاي مختلفي تصفيه ميشود لازم است تا يك سري توضيحات مهم را در خصوص اين دستگاه ها در اختيارتان قرار دهيم.

تصفيه آب

اولين نكته مهمي كه در اين خصوص وجود دارد فيلترهاي مختلفي است كه درون اين دستگاه ها به كار رفته است و هر يك وظيفه حذف آلودگي و سختي هاي موجود در آب را بر عهده دارند. برخي از فيلترهايي كه در حال حاضر در بيشتر منازل استفاده ميشود داراي دو يا سه فيلتر بوده اما توجه كنيد كه بسياري از اين دستگاه ها نميتوانند به خوبي عمل تصفيه آب را انجام دهند.

آب لوله كشي براي آنكه بتواند به طور كامل تصفيه شود بايد از فيلترهاي مختلف با كارايي متفاوت رد شده تا ذرات معلق و آلايندگي هاي موجود در آن به طور كامل از بين رود. يادتان باشد اگر ميخواهيد دستگاه تصفيه آب مناسبي را تهيه كنيد دستگاه مورد نظر بايد داراي فيلتر ممبران و پمپ باشد.

نكات مهم در هنگام خريد دستگاه تصفيه آب

نكات بسيار مهمي در خصوص خريد دستگاه تصفيه آب وجود دارد كه در بالا به چند مورد از آن اشاره كرديم حال ميخواهيم در اين بخش در خصوص نكات بيشتري توضيحات لازم را خدمت شما ارائه دهيم:

 • انتخاب برند مرغوب و با كيفيت
 • شناخت كافي و كامل با دستگاه تصفيه آب و مراحل تصفيه آب
 • وجود فيلترهاي حياتي همچون فيلتر ممبران براي تصفيه كامل آب
 • آگاهي از حدود تعيين شده براي قيمت دستگاه تصفيه آب در داخل كشور
 • بررسي گارانتي، خدمات پس از فروش و دارا بودن گارانتي NSF
 • شناخت لازم در خصوص حجم تصفيه آب توسط دستگاه
 • بررسي حجم مخزن آب
 • شناخت فيلترها و آگاهي از جنس آنها
 • بررسي اتصالات دستگاه تصفيه آب به قطعات مختلف
 • خريد از فروشگاهي معتبر
 • و غيره

همانطور كه ملاحظه فرموديد نكات بسيار مهمي در هنگام خريد اين نوع دستگاه ها وجود دارد كه در بالا براي شما نام برده شد. بنابراين اگر قصد خريد دستگاه تصفيه آب را داريد حتما بايد قبل از خريد به نكات اشاره شده توجه كرده و با تكيه بر اطلاعاتي كه به دست مي آوريد خريدي راحت و بدون دردسر را انجام دهيد.

چرا بايد دستگاه تصفيه آب خريداري كنيم؟

نوشيدن آب براي بدن امري حياتي و ضروري است و به همين دليل ميگويند روزانه حداقل 8 ليوان آب بايد مصرف كرد كه البته اين ميزان در فصول گرم بيشتر خواهد بود، اما آيا ميتوان بدون نگراني آب لوله كشي را مصرف كرد؟ يا هميشه براي تهيه آب آشاميدني بايد آب معدني خريداري شود؟ پاسخ اين پرسشها و بهترين راه حل آن تنها يك چيز است “خريد دستگاه تصفيه آب”. اما آيا به اين فكر كرده ايد كه چرا ميگوييم خريد دستگاه تصفيه آب مفيد است؟ خب در اين بخش ميخواهيم در خصوص همين موضوع توضيحاتي را خدمت شما ارائه دهيم تا قانع شويد كه چرا ميگوييم بايد دستگاه تصفيه آب را خريداري كرد.

همانطور كه حتما خودتان هم ميدانيد آب لوله كشي از يك مسير طولاني رد ميشود كه در اين مسير از گل و لاي، فلزات زنگ زده، ذرات ريز و درشت و غيره عبور ميكند تا به مصارف خانگي برسد، حال با اين تفاسير فكر ميكنيد اين آب سالم بوده و ميتوان آن را نوشيد؟ به طور حتم خير، پس براي جلوگيري از نوشيدن اين آب آلوده بهترين راه خريد دستگاه تصفيه آب است. با استفاده از اين دستگاه ها كه در حال حاضر بسيار متداول شده است ميتوان از بيماريهاي بسياري همچون بيماريهاي قلبي، سنگ كليه، كبد، سرطان، مشكلات گوارشي، معده و غيره جلوگيري كرد كه در اين صورت سلامت بدن با مصرف آب آشاميدني سالم و گوارا تضمين ميشود.

در كنار نكته مهمي كه اشاره شد لازم است بدانيد كه با مصرف آب سالم تصفيه شده ميتوان پوستي سالم و شاداب داشت و در اين صورت ميتوان گفت مصرف آب تصفيه شده ميتواند از بيماريهاي پوستي بسيار به ميزان بالايي جلوگيري كند. پس از مصرف اين آب نيز درجه حرارت بدن تنظيم شده و ميتواند در دفع سموم بدن بهتر عمل كند كه در اين صورت سيستم و عضلات بدن نيز سالم و سلامت خواهند ماند.

براي خريد دستگاه تصفيه آب كدام نوع مناسبتر است؟

امروزه دستگاه تصفيه آب داراي انواع مختلفي بوده و هر يك براي مصارف مختلفي توليد شده و كاربرد دارند. در خصوص مصارف خانگي توضيحاتي را خدمت شما ارائه داديم اما همين آب لوله كشي كه براي مصارف خانگي مضر است به نظرتان براي مصارف صنعتي بي ضرر است؟ به طور حتم آب تصفيه نشده براي مصارف صنعتي كه تمامي محصولات توليد شده به وسيله آنها با انسانها سر و كار دارند هم براي انسان مضر واقع ميشوند.

اما خبر خوبي كه وجود دارد اين است كه خوشبختانه دستگاه تصفيه آب تنها براي مصارف خانگي كاربرد ندارد و ميتوان از آن در صنعت هاي مختلف نيز استفاده كرد. از جمله صنايعي كه استفاده از آب تصفيه شده در آن بسيار مهم و حياتي است ميتوان به مواردي همچون داروسازي، توليد لوازم آرايشي و بهداشتي، توليد انواع مواد غذايي، مراكز دياليز، صنايع كشاورزي، گلخانه ها، آزمايشگاه ها، نساجي، مرغداري، دامداري، پرورش ماهي و بسياري از صنايع ديگر اشاره كرد كه ما تنها به بخشي از اين موارد اشاره كرديم.

حتما خودتان هم متوجه شديد كه ما با تمامي موارد نامبرده شده به طور مستقيم و غير مستقيم در ارتباط هستيم به همين دليل بايد از دستگاه تصفيه آب علاوه بر مصارف خانگي در مصارف صنعتي نيز استفاده كنيم. امروزه به دليل تنوع دستگاه تصفيه آب كه در مشاغل مختلف تعريف شده است، اگر قصد تهيه دستگاه تصفيه آب براي شغل خود را داريد بايد با توجه به ميزان مصرف خود و شغلتان دستگاه متناسب با كار خود را انتخاب كنيد.

استفاده از دستگاه هاي تصفيه آب در بسياري از مشاغل امري واجب و ضروري بوده به همين دليل بيشتر مشاغل در خصوص تهيه اين دستگاه در تلاش هستند تا دستگاهي را انتخاب كنند كه داراي كارايي بالايي باشد و بتواند به خوبي آلودگي ها و آلايندگي هاي موجود در آب را از بين برده تا محصول نهايي باعث به خطر انداختن سلامت انسان نشود.


برچسب: تصفيه آب، دستگاه تصفيه آب،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۲۰:۴۳ توسط:مبتكران صنعت پارس موضوع:

دستگاه تصفيه هوا و اطلاعاتي كه درباره‌ آن بايد بدانيد

دستگاه تصفيه هوا و مزاياي آن را مي‌شناسيد؟ چرا در كلان شهرها استفاده از اين دستگاه در هر محيطي به شدت توصيه مي‌شود؟ چرا در طي ساليان اخير اين دستگاه فروش چشمگيري داشته است؟ با ما همراه باشيد تا اطلاعات بيشتري درباره دستگاه تصفيه هوا داشته باشيد.

تصفيه هوا

امروز مي‌خواهيم به معرفي و بررسي يكي از موثرترين دستگاه هاي ساخته شده در زمينه‌ي تنفس هواي پاك بپردازيم. با توجه به رشد شهرنشيني و افزايش كارخانجات، موضوع آلودگي هوا يكي از مشكلات بزرگي است كه دامن‌گير تمام جوامع دنيا شده است. جدا از همه‌ي مسائلي كه بخاطر آلودگي هوا ايجاد مشكل مي‌كند، تنفس آلاينده هاي شيميايي و به خطر افتادن سلامت اعضاي بدن جدي‌ترين خطري است كه جان انسان‌ها را تهديد مي‌كند. يكي از راهكار‌هايي كه براي بهبود اين وضعيت پيش پاي گذاشته شده است، استفاده از دستگاه تصفيه هوا مي باشد.

از آن جا كه اكثريت انسان‌ها حداقل نيمي از زمان خود در طول شبانه روز را در منزل و يا فضايي سربسته سپري مي‌كنند، افزايش كيفيت و پاكي هواي تنفسي مي‌تواند تا حد زيادي به بهبود اين وضعيت كمك كند. امروزه با توجه به آلودگي‌هاي شهري استفاده از دستگاه تصفيه هوا به همراه پنجره‌هاي دوجداره به شدت توصيه مي‌شود.

ضرورت استفاده از دستگاه تصفيه هوا

يكي از مهم‌ترين مواردي كه باعث افزايش ذرات معلق و آلودگي در هواي شهرها مي‌شود، اصطحكاك لاستيك وسايل نقليه با آسفالت و جدا شدن ذرات دوده و پراكنده شدن آن در محيط اطراف است. از طرف ديگر استفاده از سوختي كه كيفيت خوبي ندارد باعث احتراق ناقص سوخت وافزايش ميزان دي اكسيد كربن خروجي از اگزوزها و در نتيجه آلودگي شهرها مي‌شود.

سالانه ميليون‌ها نفر در جهان در اثر عوارض آلودگي هوا دچار مرگ زودرس مي‌شوند. طبق تحقيقات منتشر شده توسط مجله‌ي لانست، تنها در سال 2015 حدود 6 ميليون نفر در دنيا بر اثر تنفس هواي آلوده كه عمدتا در كلان شهرها بوده جان خود را از دست داده‌اند. تنفس گازهاي مضر و ذرات معلق در هوا باعث ابتلا به بيماري‌هايي مثل آسم، برونشيت، تنگي نفس، آلرژي تنفسي، فشار خون، تپش قلب و حملات قلبي يا مغزي مي‌شود.

بر اساس مطالعات طرح جامع حمل و نقل ترافيك شهر تهران، روزانه بيش از 9200 تن آلاينده وارد هواي تهران مي‌شود. آلوده ترين شهرهاي ايران تهران، اهواز، اراك و زاهدان اعلام شده‌اند.

طبق تحقيقات انجام شده توسط سازمان بهداشت جهاني، در سال 92، ميزان مرگ و مير ناشي از آلودگي هواي تهران 4500 نفر بوده است. اغلب اين اتفاقات در فصل پاييز و زمستان و در اثر تنفس ذرات معلق هوا و ورود آن به ريه گزارش شده است. اين ذرات 20 دقيقه پس از ورود به ريه وارد جريان خون شده، باعث انسداد عروق كرونري و در نهايت ايست قلبي مي‌شود.

جالب است كه بدانيد آلودگي هوا 30 برابر خطرناك‌تر از دود سيگار است. همچنين تنفس زياد هواي آلوده مي‌تواند باعث شكل‌گيري سلول‌هاي سرطاني شود.

تنفس هواي آلوده براي كودكان به مراتب خطر بزرگ‌تري محسوب مي‌شود؛ چراكه كودكان با تنفس از طريق دهان مقدار بيشتري آلاينده را وارد بدن خود كرده و چون سيستم ايمني ضعيف‌تري نسبت به بزرگسالان دارند، بدنشان تاثير بيشتري از مضرات اين مواد دريافت مي‌كند. آلودگي علاوه بر تاثير منفي بر روي رشد مغز كودكان، باعث بالا رفتن احتمال ابتلا به امراض عفوني نيز مي‌شود. به همين دليل گفته مي شود وجود دستگاه تصفيه هوا به ويژه در منازلي كه خردسالان زندگي مي‌كنند، از واجبات است.

عملكرد كلي دستگاه تصفيه هوا

دستگاه تصفيه هوا با با جذب ذرات و حذف يون‌هاي معلق در شهرهاي بزرگ و مناطق صنعتي، قابليت از بين بردن گازهاي سمي و مضر مانند Co، NO2، SO2،  O3و CO2 را دارد. اين دستگاه همچنين مي‌تواند از رشد قارچ‌ها و كپك‌ها جلوگيري كرده و موجب كاهش چشمگير حملات آسمي و آلرژي مي‌شود. دستگاه‌ تصفيه‌ هوا با توجه به نوع و كيفيتش مي‌تواند تا 99.97 درصد از آلودگي‌هاي هوا را پاكسازي كند.

علاوه بر موارد فوق دستگاه تصفيه هوا با جذب باكتري‌ها، ويروس‌ها، گرده ي گياهان و بوي نامطبوع سيگار باعث ايجاد هواي پاك و سالم در محيط مي‌شود.

انواع دستگاه تصفيه هوا

دستگاه تصفيه هوا داراي انواع پزشكي، صنعتي و خانگي است. نوع خانگي آن داراي چندين مدل روميزي (كوچك و قابل جابجايي) ، ايستاده (بزرگ و غيرقابل جابجايي) ، همراه ( قابل آويز كردن به گردن براي فضاهاي مختلف) و ماشيني (مخصوص استفاده در اتومبيل) است.

جمع بندي

امروزه در بازار ظرفيت هاي متفاوتي براي دستگاه تصفيه هوا وجود دارد. براي خريد دستگاه تصفيه هوا اين نكته را در نظر بگيريد كه بهتر است ظرفيت پوشش تصفيه هواي دستگاه شما بيشتر از فضاي مورد نظرتان باشد. لازم به ذكر است كه ظرفيت پوشش اين دستگاه ها به متر مكعب محاسبه مي‌شود و بايد ارتفاع اتاق را نيز در نظر بگيريد.

با توجه به روي آوردن مردم به كلان شهرها و گسترش سريع آن‌ها مشكل آلودگي هوا به يكي از بزرگ ترين معضلات تمامي جوامع تبديل شده است. در راستاي پاك سازي شهرهاي آلوده برنامه‌هايي وجود دارد كه به صورت كوتاه مدت نمي‌توانند تاثيرگذار باشند و حداقل به چند دهه تلاش در اين راستا نياز دارد. بنابراين تا چندين سال آينده بهترين راهكار براي حفظ سلامت خود استفاده از دستگاه تصفيه هوا است.


برچسب: تصفيه آب، دستگاه تصفيه آب،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۱۹:۴۸ توسط:مبتكران صنعت پارس موضوع:

مصرف آب تصفيه شده براي نوزاد خوب است يا خير؟

سوالي كه ممكن است خيلي از خانواده ها در خصوص نوزادان خود بپرسند اين است كه آب تصفيه شده براي سلامت نوزادشان خوب است يا خير؟ همانطور كه ميدانيد آب لوله كشي شده داراي ناخالصي بوده و به دليل پيمودن مسير طولاني به جهت لوله كشيها، آبها در مسيري قرار ميگيرند كه در معرض باكتري، ويروس و ساير مواد آلاينده هستند و اگر بخواهيد بدون تصفيه شدن آن را بنوشيد پس از گذشت مدت زماني با مسمويتها و بيماريهاي جديتري روبرو خواهيد شد.

حال تصور كنيد نوزادي كه داراي جسمي ظريف بوده و سيستم هاي گوارشي بسيار حساسي دارد پس از نوشيدن اين آب ناخالص چه اتفاقي برايش رخ ميدهد؟ به همين منظور اگر داراي يك نوزاد هستيد و به سلامت وي اهميت بسياري مي دهيد خريد دستگاه تصفيه آب استاندارد ميتواند يك راه حل بسيار كمك كننده براي شما باشد.

دستگاه تصفيه آب به دليل حذف باكتريها و ويروسهاي خطرناك از آب ميتواند آب سالم و به دور از آلودگي و آلايندگي را براي مصرف نوزادان فراهم آورد كه با مصرف آب سالم و گوارا سلامت و ايمني بدن نوزادان بالا رفته و در اين صورت از بيماريهاي خطرناك نيز در امان خواهند ماند.

جوشاندن آب به جهت تصفيه براي مصرف نوزادان مناسب است؟

برخي از افراد فكر ميكنند جوشاندن آب ميتواند آلودگي هاي موجود در آب را به طور كامل حذف كند البته اين باور تا حدودي درست است زيرا جوشاندن آب ميتواند برخي از باكتري و ويروسهاي زنده را از بين ببرد اما آيا ساير املاح و مواد شيميايي همچون كلر را نيز از بين ميبرد؟ پاسخ به اين سوال خير است، در حال حاضر به دليل افزايش آلودگيها در سطح شهر و آبهاي جاري ديگر نميتوان به مانند چندين سال گذشته اين انتظار را داشت كه جوشاندن آب ميتواند آن را به آب قابل مصرف تبديل كند!

محققان اعلام كردهاند جوشاندن آب تنها ميتواند برخي از ويروس ها و ميكروب هاي زنده موجود در آب را از بين ببرد اما نميتواند به طور كلي ناخالصي هايي همچون نيترات، كلر و ساير ميكروبهاي ديگر را از بين ببرد. به همين دليل اگر قصد داريد براي از بين بردن ميكروب آب را بجوشانيد لازم است بدانيد كه در اين صورت نه تنها آب تصفيه نميشود بلكه اين كار باعث غلظت بيشتر آب به دليل وجود املاح موجود در آب نيز خواهد شد.

حال كه اين موضوع را براي شما تشريح كرديم حتما متوجه شديد كه زمان درست كردن شيرخشك و يا تهيه ساير مواد غذايي براي نوزادان نميتوانيد با جوشاندن آب خيالتان راحت باشد كه ميكروبها و املاح مضر موجود در آن از بين ميرود و ميتوانيد بدون هيچ مشكل شير خشك نوزاد خود را تهيه كنيد. براي اين منظور بهترين راه استفاده از دستگاه تصفيه آب استاندارد به جهت تغذيهاي سالم و به دور از بيماري براي كودك است.

فوايد آب تصفيه شده براي نوزادان

مصرف آب تصفيه شده براي انسان امري ضروري است حال تصور كنيد نوزادان كه داراي معده و دستگاه گوارش حساسي هستند پس از مصرف آب تصفيه شده چه اتفاقي برايشان رخ ميدهد. در اين بخش به برخي از فوايد تصفيه آب جهت مصرف نوزادان اشاراتي خواهيم داشت.

 • وجود مواد معدني: آب سالم داراي مواد معدني مفيد براي بدن است به همين دليل مصرف آن براي سلامت نوزادان ضروري است اما از آنجايي كه ذائقه نوزادان حساس است به همين دليل بايد آب تصفيه شده به صورت استاندارد را نيز جوشاند و سپس آن را به مقدار كم به خورد نوزاد داد.
 • افزايش هوش نوزادان: طي تحقيقاتي كه توسط دانشمندان انجام شده است منگنز موجود در آب ميتواند به افزايش هوش نوزادان كمك كرده و در اين صورت ضريب هوشي نوزادان و كودكان بالا خواهد رفت.
 • جلوگيري از بيماريهاي خطرناك همچون سنگ كليه: شايد برخي از افراد فكر كنند كه سنگ كليه تنها براي افراد بزرگسال اتفاق ميافتد اما خطر مبتلا شدن كودكان زير 2 سال به سنگ كليه بسيار شايعتر بوده و به دليل رشد سريع كودكاني كه زير 2 سال هستند مكانيزم بدن آنها بالا بوده و نياز آنها به مصرف آب سالم بسيار حياتي تر است. در صورتي كه مصرف آب در اين سنين پايين باشد احتمال چسبندگي مواد اسيدي به درون ادرار وجود داشته كه در نهايت به سنگ كليه منجر خواهد شد.
 • حفظ سلامت عضلات بدن: سلامت عضلات كودكان در نوزادي و كودكي امري بسيار مهم و حياتي است زيرا اهميت به سلامت كودكان بايد از سنين پايين شروع شود تا نوزاد و كودك بتواند در بزرگسالي تندرست و سالم باشد. مصرف آب سالم و گوارا ميتواند به حفظ سلامتي عضلات و استخوانها كمك كرده و به دليل كلسيم، منيزيم و ساير مواد معدني كه در آب سالم وجود دارد اين نياز به درستي در كودكان رفع ميشود.

آيا مصرف آب معدني براي نوزادان توصيه ميشود؟

آب معدني به دليل قرارگيري در بسته بندي هاي پلاستيكي و قرار گرفتن آنها در معرض هواي سرد و گرم، مناسب براي استفاده نوزادان نخواهد بود. كودك به دليل سيستم ايمني ضعيفي كه دارد زماني كه آب آلوده مصرف كند دچار تهوع و يا اسهال و به طور كلي مسمويت خواهد شد به همين دليل بايد به تغذيه نوزادان توجه ويژهاي داشت.

هر نوع آب حتي آب مقطر و آب تصفيه شده را نبايد به صورت مستقيم به نوزاد خوراند. در برخي مواقع به دليل آنكه آب مقطر املاح معدني ندارد استفاده از آن براي نوزادان امري صحيح نخواهد بود. برخي از دستگاه هاي تصفيه آب نيز علاوه بر مضرات موجود در آب ميتوانند فوايد آن را نيز از بين ببرند كه در اين صورت آب تصفيه شده با اين دستگاه ها نيز جهت مصرف نوزادان مناسب نخواهد بود.

نوزادان در سنين بسيار حساسي هستند و بدني به مراتب حساستر از بزرگسالان دارند به همين دليل بايد در اين سنين كم تمامي نيازهاي بدن همچون آهن، كلسيم، منيزيم و ساير مواد معدني لازم براي بدن آنها را به خوبي فراهم كرد زيرا همين تغذيه در سنين پايين ميتواند موجب داشتن بدني سالم در بزرگسالي شود.

تهيه دستگاه تصفيه آب يك نياز براي تمامي اعضاي خانواده از كوچكترين عضو خانواده كه يك نوزاد است تا بزرگترين فرد خانواده كه پدر خانواده است خواهد بود. به همين جهت بايد در زمينه تغذيه و نوشيدن صحيح آب آشاميدني تلاش كرده و دستگاهي مناسب را به جهت تصفيه آب تهيه كرد كه بتواند علاوه بر حذف آلايندگي هاي آب در مقابل مواد معدني مورد نياز براي بدن را فراهم آورد تا بدن با كمبود مواد معدني ضروري مواجه نشود.


برچسب: تصفيه آب، دستگاه تصفيه آب،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۱۶:۴۶ توسط:مبتكران صنعت پارس موضوع:

آشنايي با خواص دستگاه تصفيه آب

طبق تحقيقات مختلفي كه در اكثر كشورهاي جهان انجام شده است، آب لوله كشي منازل در اكثر مناطق داراي آلايندگي بوده كه در اين صورت مصرف آن براي سلامت بدن مناسب نخواهد بود و ميتواند خطرات بسياري را براي انسان به همراه داشته باشد. در كنار اين تحقيقات برخي از افراد نيز معتقد هستند كه استفاده از دستگاه تصفيه آب و به طور كلي آب تصفيه شده با اين روش ميتواند براي سلامت انسان مضر واقع شود. ما در اين مطلب ميخواهيم در خصوص خواص تصفيه آب و دليل اينكه ميگويند تصفيه آب مضر است توضيحاتي را خدمت شما ارائه دهيم.

برخي از محققان به اين دليل ميگويند تصفيه آب مفيد است كه در هنگام تصفيه آب كلر، مواد شيميايي، باكتري و ويروسهاي موجود در آب از بين ميرود و در نهايت نيز بو و طعم نامطلوب موجود در آب حذف ميشود. در مقابل مضرات استفاده از اين دستگاه را به دليل حذف تمامي مواد معدني و مفيد براي بدن ميگويند كه برخي از اين دستگاهها به دليل غير استاندارد بودن آب را به خوبي تصفيه نكرده و يا مواد معدني مناسب براي بدن را نيز از بين ميبرند. در بخشهاي بعد بيشتر در خصوص فوايد و مضرات استفاده از دستگاه تصفيه آب توضيحاتي را خدمت شما ارائه ميدهيم.

معرفي خواص آب به صورت تصفيه شده

محققاني كه سلامت انسان را با نوشيدن آب تصفيه شده تضمين ميكنند بر اين عقيده پايبند هستند كه آب تصفيه شده ميتواند سلامتي را براي قسمتهاي مختلف بدن همچون پوست، دستگاه گوارش و ساير فعاليت هاي بدن فراهم آورد كه در زير به برخي از آنها اشاره ميكنيم:

 • مصرف آب نوشيدني سالم ميتواند انرژي و شادابي افراد را در طول روز تضمين كند.
 • آب آشاميدني تصفيه شده به دليل حذف مواد آلاينده ميتواند انجام تمرينات ورزشي را بهبود ببخشد.
 • مصرف آب آشاميدني سالم موجب تقويت دستگاه گوارش ميشود و ميتواند به هضم بهتر غذاها كمك كند.
 • طي برخي از تحقيقات، مصرف آب تصفيه براي افراد ديابتي نيز موثر واقع شده و ميتواند به كاهش قند خون انسان كمك كند.
 • علاوه بر فوايد آب آشاميدني براي قسمتهاي مختلف بدن ميتوان به داشتن پوستي با طراوت و شاداب تر نيز اشاره كرد.
 • استفاده از آب تصفيه شده ميتواند در عواملي همچون جذب پروتئين بيشتر در بدن موثر واقع شود و به همين دليل در باشگاههاي بدنسازي از اين دستگاه استفاده ميشود.
 • مصرف آب آشاميدني ميتواند در جهت كاهش وزن افراد تاثيرگذار باشد.
 • استفاده از دستگاه تصفيه آب ميتواند از خريد آب معدني به صورت هر روزه جلوگيري كرده و در اين صورت در كاهش هزينه ها نيز موثر واقع ميشود.
 • دفع سموم بدن با كمك آب تصفيه شده با سرعت بيشتري انجام ميشود و از بيماريهاي سرطان زا جلوگيري ميكند.

همانطور كه ملاحظه فرموديد آب تصفيه شده ميتواند به ميزان بالايي از ورود مواد مضر به بدن جلوگيري كند و به همين دليل ميتوان اشاره كرد كه فوايد و خواص آب تصفيه شده براي بدن بسيار بالا بوده و ميتواند در جهت تندرستي و سلامت هر چه بيشتر بدن مورد استفاده قرار گيرد.

چرا ميگويند مصرف آب تصفيه مضر است؟

با توجه به فوايد گفته شده حال سوال اينجاست كه چرا برخي از محققين ميگويند دستگاه تصفيه آب و مصرف آبي كه با كمك اين دستگاهها تصفيه ميشود مضر است؟ پيشتر اشاره شد كه دستگاههاي غير استاندارد نميتوانند به درستي آب را تصفيه كنند، حال برخي از اين دستگاهها علاوه بر اينكه نميتوانند مواد مضر و شيميايي را از آب حذف كنند، در بسياري از مواقع خود اين دستگاهها نيز عاملي به جهت توليد مواد شيميايي شناخته ميشوند.

تصفيه آب

برخي از دستگاه هاي تصفيه آب غيراستاندارد نيز علاوه بر از بين بردن مواد مضر ميتوانند مواد مفيد موجود در آب همچون مواد معدني، منيزيم و كلسيم موجود در آب را از بين ببرند كه در اين صورت آب آشاميدني هيچ گونه ارزشي براي نوشيدن نخواهد داشت و با نوشيدن آن هيچ مزيتي جذب بدن نميشود در حالي كه نوشيدن آب سالم ميتواند از بيماريهاي بسيار جلوگيري كند.

بعضي از اين دستگاه هاي تصفيه آب نياز به تعمير دارند و برخي از آنها نيز بايد تعويض فيلتر داشته باشند و فيلترهاي مواد معدني را به دستگاه اضافه كنند. در اين صورت زمان تصفيه و حذف املاح در مرحله آخر مواد معدني مورد نياز براي بدن به آب اضافه و حل ميشود و پس از مصرف كلسيم و منزيم و ساير مواد معدني موجود براي بدن تامين ميشود.

دستگاه تصفيه آب بخريم يا نه؟

اولين سوالي كه برخي از افراد پس از آشنايي با فوايد و مضرات دستگاه تصفيه ميپرسند اين است كه بالاخره با اين اوصاف بايد دستگاه تصفيه آب را بخريم يا نه؟ پاسخ به اين سوال كاملا واضح است. اگر قصد داريد هزينه كمي به جهت خريد دستگاه تصفيه آب صرف كنيد به طور حتم نبايد انتظار يك دستگاه مناسب را داشته باشيد بنابراين اگر در فكر تهيه دستگاه تصفيه آب هستيد بايد علاوه بر شنيده هاي منفي به شنيده هاي مثبت هم توجه داشته باشيد.

ما در اين مطلب خدمت شما عرض كرديم كه خواص تصفيه آب و نوشيدن آبي كه توسط دستگاه هاي تصفيه آب به صورت استاندارد تهيه ميشود به طور حتم داراي مزيت است و ميتواند براي بدن مفيد واقع شود. در مقابل دستگاهي كه قيمت پاييني داشته باشد به احتمال زياد داراي نقصان بوده و يا از فيلترهاي بي كيفيت درون آن استفاده شده و به درستي تنظيم نشده كه در اين صورت عملكرد مطلوبي نخواهد داشت.

پس از تمامي توضيحات ارائه شده اگر قصد خريد دستگاه تصفيه آب را داريد بايد در وهله اول در خصوص دستگاه مورد نظر تحقيقات لازم را انجام داده و پس از انتخاب دستگاه و آگاهي از فوايد دستگاه اجازه دهيد كه يك فرد آگاه به اين امر در خصوص نصب آن اقدام كند. زماني كه بر حسب نا آگاهي از قسمتهاي مختلف دستگاه تصميم به نصب آن بگيريد ممكن است قطعات وصل شده به صورت اشتباه متصل شوند كه در اين صورت ميتواند علاوه بر آسيب به دستگاه، در مورد سلامت آب تصفيه شدهاي كه توليد ميشود نيز احتمال وجود داشته باشد كه در اين صورت مواد لازم براي بدن تامين نميشود و مصرف آن نيز نه تنها مفيد نخواهد بود بلكه مضر هم واقع ميشود.


برچسب: تصفيه آب، دستگاه تصفيه آب،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۱۱:۲۴ توسط:مبتكران صنعت پارس موضوع:

دستگاه تصفيه آب از نظر طب سنتي

در حال حاضر محققان و افرادي كه در زمينه هاي مختلف تحقيقات لازم را انجام ميدهند در خصوص مزيت هاي دستگاه تصفيه آب نيز صحبتهايي داشته اند اما آيا تا به حال اين سوال برايتان پيش آمده است كه نظر اساتيد طب سنتي در اين زمينه چيست؟

دكترها و متخصصين حال حاضر استفاده از دستگاه تصفيه آب را بدون مشكل بيان كرده اند و اشاره كردند در صورت استاندارد بودن دستگاه تصفيه آب مصرف اين نوع آب مشكلي براي بدن ايجاد نميكند اما آيا اساتيد طب سنتي نيز در اين زمينه با دكترهاي نوين موافق هستند؟ ما در اين مطلب ميخواهيم در خصوص نظر اساتيد برجسته در زمينه طب سنتي جهت مصرف آب تصفيه توضيحاتي را خدمت شما ارائه دهيم تا با گفته اين بزرگان آشنا شويد.

در طب سنتي اشاره شده است كه نوشيدن آب جزو يكي از سه عامل اصلي در جهت سلامت بدن است و هر چه آب آشاميدني داراي سلامت بيشتري باشد اين ميزان تاثيرگذاري ميتواند براي بدن موثرتر واقع شده و از بيماريهاي بسياري همچون مشكلات قلبي، گوارشي، پوستي و غيره جلوگيري كند.

نظر اساتيد طب سنتي در خصوص آب تصفيه شده چيست؟

يكي از اساتيد طب سنتي در مورد آب آشاميدني سالم گفته است: “آب لوله كشي كه اصطلاحا به آن آب آشاميدني گفته ميشود دو مشكل اصلي دارد كه اين دو عامل ميتواند براي سلامت بدن مضر واقع شود.”

اين دو عامل مركب از موارد زير است:

 • وجود سرب: همه ما ميدانيم كه آب لوله كشي در حال حاضر به دليل لوله كشي هاي انجام شده در سطح شهر و كشور، در هنگام رد شدن آب از اين لوله ها به دليل وجود زنگ زدگي در لوله ها و موارد ديگر با سرب همراه خواهد بود كه همين امر ميتواند منجر به بيماريهاي بسياري در بدن شود كه سلامت انسان را به خطر مياندازد.
 • وجود كلر: مورد بعدي كه در طب سنتي به آن اشاره شده است وجود كلر در آب است. كلر يكي از مواد مضر براي بدن به شمار ميرود كه ميتواند خساراتي را براي بدن و پوست به همراه آورد. آب لوله كشي به دليل كلر بسياري كه به جهت از بين بردن بو و طعم نامطبوع به آب اضافه ميشود ميتواند در هنگام آشاميدن براي بدن مضر واقع شود.

طبق موارد گفته شده توسط يكي از اساتيد در زمينه طب سنتي ميتوان اين نتيجه را گرفت از آنجايي كه دستگاه تصفيه آب ميتواند سرب و كلر موجود در آب را از بين ببرد به همين دليل استفاده از دستگاه تصفيه آب و به طور كلي تصفيه آب به صورت استاندارد ميتواند براي بدن مفيد واقع شود.

بهترين آب جهت نوشيدن از نظر طب سنتي كدام است؟

در طب سنتي اشاره شده است كه بهترين آب براي نوشيدن آبي است كه سختي نداشته باشد يعني درون آن املاح و مواد مضره وجود نداشته باشد و به اصطلاح آبي باشد كه سبك و به دور از سختي باشد. حال اين آب كه به آن آب سبك گفته ميشود بايد قابليت سرعت بالا در جوشيدن و يا يخ بستن در دماي سرد را داشته باشد.

طي تحقيقاتي كه در خصوص دستگاه هاي تصفيه آب به صورت استاندارد انجام شده تشخيص داده شده است كه آب تصفيه شده به دليل از بين بردن سختي آب و حذف املاح پس از تصفيه به سرعت درون كتري به جوش آمده و يا با سرعت بسيار بيشتري نسبت به آبي كه داراي سختي است درون يخچال يخ ميزند.

از بين رفتن سختيهاي آب لوله كشي با كمك دستگاه تصفيه آب نيز به اين دليل بوده است كه مواد اضافي و املاحي كه درون آب سخت وجود دارد پس از تصفيه شدن از بين ميرود و تنها مولكول هاي آب درون آن باقي ميماند كه در اين صورت با سرعت بالاتري گرما و سرما را به خود جذب ميكند.

چرا نوشيدن آب تصفيه در طب سنتي تجويز شده است؟

زماني كه به هر دليل به دكتراي طب سنتي مراجعه ميكنيد اولين موردي كه به آن توجه ويژهاي دارند و در خصوص آن سوال ميپرسند تغذيه مناسب و نوشيدن آب سالم است. زماني كه اين دو مورد را رعايت كنيد احتياجي به دكتر نخواهيد داشت اما وقتي به دكتر مراجعه ميكنيد قطعا در يكي از اين دو مورد براي شما مشكلي ايجاد شده است.

بيشتر اساتيد در زمينه طب سنتي در هنگام مراجعه بيمار و معاينه افراد در خصوص بيماريهاي مختلفي كه در زمان مصرف آب آشاميدني ناسالم ايجاد ميشود توضيحاتي را خدمت شما ارائه ميدهند و در نهايت نيز به شما تجويز ميكنند كه آبي سالم، پاك و به دور از آلودگي مصرف كنيد.

پزشكهاي سنتي در خصوص دستگاه هاي تصفيه آب نظري موافق داشته و خريد آن را براي افراد منع نمي كنند تنها اين نكته را يادآور ميشوند كه بايد دستگاه مناسبي را خريداري كرد كه در كنار حذف مواد مضر بتواند مواد مفيد و مناسب براي بدن را نيز به آب تصفيه شده اضافه كند تا در هنگام مصرف املاح معدني همچون كلسيم و منيزيم جذب بدنتان شود.

نوشيدن آب معدني در طب سنتي تاييد شده است يا خير؟

اگر زمان معاينه در خصوص مصرف آب معدني از دكتراي طب سنتي سوال بپرسيد در يك كلمه مصرف آن را تجويز نخواهند كرد. دكتراي طب سنتي در اين خصوص ميگويند به دليل ذخيره شدن اين نوع آب در بطري هاي پلاستيكي و قرارگيري آنها در معرض سرما و گرما، آب موجود درون اين بطري ها پس از گذشت مدت زماني به دليل برخورد داشتن با پلاستيك دچار تغيير رنگ شده و طعم و مزه آن تغيير پيدا خواهد كرد.

البته به اين مورد هم اشاره ميكنند كه در برخي مواقع نيز براي جلوگيري از اين امر به آب معدني مواد شيميايي و نگه دارنده اضافه ميكنند كه منجر به تغيير طعم و مزه آب نشود. وجود همين مواد شيميايي درون آب ميتواند براي بدن مضر واقع شود و به همين دليل مصرف آن را به افراد توصيه نميكنند.

پزشكان طب سنتي به جاي مصرف آب معدني و هزينه گزافي كه براي خريد هر بطري آب معدني صرف ميشود استفاده از دستگاه تصفيه آب به صورت استاندارد را توصيه ميكنند كه داراي فيلتر املاح معدني باشد و بتواند پس از تصفيه آب مواد معدني مناسب براي بدن را به آب اضافه كند تا هنگام نوشيدن مواد مفيد آن جذب بدن شود.


برچسب: تصفيه آب، دستگاه تصفيه آب،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۱۰:۳۶ توسط:مبتكران صنعت پارس موضوع:

ضرورت استفاده از دستگاه تصفيه آب چيست؟

امروزه با توجه به رشد جمعيت و افزايش آلودگي ها در سطح شهر و در بخشهاي صنعتي، آب و خاك و غيره كيفيت آب آشاميدني نيز به طبع كاهش پيدا كرده و استفاده از آن ميتواند در صورت آلوده بودن منجر به مسمويت و در نوع حاد به انواع بيماريهاي سرطانزا، قلبي و پوستي منجر شود.

نوشيدن آب سالم نياز بدن بوده و تمامي افراد بايد به جهت رفع اين نياز از آب آشاميدني و گوارايي استفاده كنند كه بتواند در جهت سلامت بدن مورد استفاده قرار گيرد و مواد معدني موجود براي بدن را تامين كند. براي اين منظور تهيه دستگاه تصفيه آب ميتواند به عنوان يك نياز اساسي براي منازل و انواع مشاغل باشد.

دستگاه تصفيه آب در صورت خريداري شدن بايد داراي فيلترهاي چند مرحله اي باشد كه بتواند آب را به خوبي تصفيه كرده و آن را در اختيار افراد قرار دهد. فرقي نميكند كه مصرف آب را به جهت مصارف خانگي لازم داريد و يا مشاغل صنعتي، در هر صورت بايد از دستگاه تصفيه آب در هر دو مورد استفاده شود.

لزوم استفاده از دستگاه تصفيه آب در مصارف خانگي

سلامت آب نوشيدني براي بدن امري ضروري است و آب لوله كشي عموما در مسير پر از آلودگي قرار دارند و مصرف آن به طور مستقيم براي سلامت بدن توصيه نميشود. دستگاه تصفيه آب با داشتن فيلتراسيون مهم بايد در تمامي منازل وجود داشته باشد در غير اين صورت سلامت بدن مورد تهديد قرار ميگيرد.

اگر منزل شما قديمي است به احتمال زياد سيستم لوله كشي انجام شده نيز درون اين ساختمان قديمي خواهد بود و به طور حتم داراي ميزاني آب آلوده است. اگر هم محل سكونت شما در نزديكي پايگاه هاي نظامي و يا آتش نشاني قرار داشته باشد و آب لوله كشي شما از اين مناطق عبور كرده باشد به احتمال زياد ناخالصي آب در اين شرايط بيشتر خواهد بود. بهترين راه در اين شرايط رفع اين مشكل بوده و در اين وضعيت اولين كاري كه بايد انجام شود استفاده از دو دستگاه به جهت تصفيه آب است.

دستگاه اول به طور كلي بايد به گونه اي باشد كه در زمان ورود آب به ساختمان به ميزان چشمگيري ناخالصي هاي موجود در آب را از بين برده و ديگري براي مصارف خانگي هر خانواده است كه بايد در آشپزخانه هر  منزل قرار گيرد. وجود تصفيه اوليه براي منازلي توصيه ميشود كه ميدانند آب منطقه اي كه درون آن زندگي ميكنند ناخالصي داشته و آلودگي آن بالاست در اين صورت آب به ميزان قابل قبولي زمان ورود به ساختمان تصفيه شده و سپس در اختيار خانوارها قرار گرفته و هر منزل نيز بر حسب نياز از دستگاه تصفيه آب خانگي استفاده ميكند.

لزوم استفاده از دستگاه تصفيه آب در صنعت

تصفيه كردن آب علاوه بر منازل براي توليدات صنعتي نيز تاثير به سزايي دارد. شيرين كردن آب و حذف نمك هاي موجود در آب شور يكي از كارهاي اساسي است كه دستگاه هاي تصفيه آب صنعتي انجام ميدهند. مصارف صنعتي شامل انواع كارخانه ها، آزمايشگاه ها، صنايع آرايش و بهداشتي، مراكز دياليز، گلخانه ها، پرورش دام و طيور و غيره را شامل ميشود. حال تصور كنيد زماني كه از آب شور براي توليد گل و گياه و يا پرورش دام و طيور استفاده شود چه اتفاقي رخ ميدهد؟

از آنجايي كه آب اكثر مناطق كشور شور است به همين دليل زمان آبياري گلخانه ها و يا تغذيه دام و طيور كيفيت اين محصولات به شدت پايين مي آيد و در برخي مواقع ممكن است دام و طيور دچار مريضي شده و يا گلخانه هايي كه ميوه ها و گلها را پرورش مي دهند دچار كمبود محصولات شوند.

براي جلوگيري از اين امر بهترين راه استفاده از دستگاه تصفيه آب است كه روش مفيد به كار رفته براي اين مشاغل و اقتصادي ترين نوع آن استفاده از روش اسمز معكوس بوده كه ميتواند به خوبي ناخالصي آب را از بين برده و در جهت تصفيه هر چه بيشتر آب عمل كند.

دستگاه تصفيه آب چه كاري انجام ميدهد؟

حال كه در خصوص لزوم استفاده از دستگاه تصفيه آب در موارد مختلف اشاره كرديم در اين بخش در خصوص كارايي اين دستگاه ها صحبت ميكنيم تا بدانيد دستگاه تصفيه آب چه كاري انجام ميدهد كه لزوم آن براي تمامي مصارف توصيه شده است.

به طور كلي دستگاه هاي تصفيه آب متناسب با كاربردهاي مختلف داراي بخشهاي اساسي زير هستند:

 • از بين بردن رسوبات: وجود رسوبات در آب ميتواند طعم آب را عوض كند به همين دليل يكي از مهمترين بخشهاي دستگاه تصفيه آب از بين بردن آلايندگي ها و آلودگي هايي همچون گل و لاي، شن و ماسه، خاك و غيره است.
 • كاهش چشمگير كلر: بيشتر شركت هاي آب و فاضلاب به جهت از بين بردن باكتريها از كلر استفاده ميكنند زيرا قيمت آن به صرفه بوده و در جهت كاهش ويروسها موثر است اما با وجود اينكه اين مواد ضد عفوني كننده خوبي هستند در مقابل نيز ميتوانند طعم و مزه آب را تغيير دهند. به همين دليل يكي از بخشهاي ديگر دستگاه هاي تصفيه شامل از بين بردن كلرهاي موجود در آب است.
 • از بين بردن سرب: حتما ميدانيد كه زمان مصرف سرب به صورت خوراكي به عنوان مادهاي سمي و كشنده به حساب مي آيد و به دليل از بين بردن موجودات زنده موجود در آب از آن استفاده ميشود. حال اين رسوبات زمان عبور از لوله كشي ها ميتواند آب آشاميدني را آلوده كند. به اين منظور فيلتري به جهت حذف رسوبات ريز و درشت در دستگاه هاي تصفيه آب تعبيه شده است.
 • كاهش مواد معدني: مواد معدني همچون آهن، كلسيم و منيزيم براي بدن ضروري است اما وجود آن درون آب ميتواند علاوه بر طعم دهي به آب در هنگام شستن ظروف نيز بخشي از ظروف را از بين برده و يا حتي هنگام شستن صورت با اين نوع آب امكان ايجاد لك بر روي دست و صورت نيز وجود دارد.
 • حذف مواد شيميايي: مواد شيميايي موجود در آب و آفتكش هايي كه به جهت از بين بردن ويروسها درون آب استفاده ميشود با كمك دستگاه تصفيه آب به راحتي از بين ميرود.
 • از بين بردن پاتوژنها: به عوامل بيماريزا به اصطلاح پاتوژن ميگويند كه يكي از عوامل آلودگي آب به شمار ميروند و بايد قبل از مصرف از آب پاك شوند تا سلامت انسان را به خطر نياندازد.

همانطور كه ملاحظه فرموديد آب لوله كشي داراي آلودگي بسيار است كه در بالا به برخي از آنها اشاره شد، حال به جهت جلوگيري از ورود اين مواد به بدن بايد از دستگاه تصفيه آب مناسب استفاده كرد كه بتواند به خوبي آب را تصفيه كند.


برچسب: تصفيه آب، دستگاه تصفيه آب،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۰۹:۳۹ توسط:مبتكران صنعت پارس موضوع:

كدام روش تصفيه آب بهتر است؟

عوامل تاثيرگذار بسياري را ميتوان در جهت آلودگي آب بيان كرد كه ميتوانند آب هاي سطح زمين را تحت تاثير قرار دهند. اين احتمال وجود دارد كه شنيده باشيد دانشمندان مضرات اين نوع آب ها را در سراسر دنيا تاييد كرده و به همين جهت تمامي مردم سعي در استفاده دستگاهي دارند كه بتواند براي تصفيه آب استفاده شود تا آب سالم و گوارايي براي نوشيدن توليد شود.

براي تصفيه آب در سطح شهر و كشور با از بين بردن ميكروب هاي موجود در آب از مواد شيميايي و كلر استفاده ميكنند كه اين كار باعث ميشود طعم و بوي بد آب تا حدود كمي از بين رود اما همين كلر موجود در آب ميتواند پس از مصرف مداوم منجر به عوامل بيماري زايي همچون انواع بيماري هاي سرطاني شود.

جالب است بدانيد كه كلر نه تنها نميتواند ميكروبها و ويروسهاي موجود در آب را از بين ببرد بلكه ذرات ريز و درشت موجود در آب را نيز به خوبي از فيلترها عبور نمي دهد و در بسياري از مواقع شن، ماسه و گل و لاي موجود در آب نيز درون آب باقي ميماند. حال فكر ميكنيد بهترين روش براي مصرف اين نوع آب چيست؟ اينكه آب را به همان صورت كه درون لوله كشي قرار دارد به صورت مستقيم مصرف كرد و كلي بيماري مختلف را به جان خريد و يا اينكه دستگاهي را استفاده كرد كه بتواند آلايندگي ها و ذرات ريز و درشت املاح موجود در آب را از بين برده و آبي گوارا و پاك را توليد كند؟ به طور حتم روش دوم بهترين انتخاب است.

آشنايي با انواع تصفيه آب

دستگاه هاي تصفيه آب داراي انواع مختلفي هستتند كه در زير به برخي از آنها اشاره ميكنيم:

 • كتري تصفيه آب: حتما شنيده ايد كه جوشيدن آب باعث از بين رفتن ميكروبهاي زنده و برخي از مواد شيميايي موجود در آب ميشود، به همين دليل كتري تصفيه آب يكي از جمله دستگاه هايي است كه ميتواند به سادگي تصفيه آب را انجام دهد. البته اين نكته را در نظر داشته باشيد كه اين دستگاه نميتواند جامدات و فلزات موجود در آب را از بين ببرد.
 • دستگاه فيلتر شن و ماسه: يكي ديگر از روش هايي كه در منزل نيز برخي از افراد به جهت تصفيه آب از آن استفاده ميكنند ساخت وسيله اي است كه البته در حال حاضر بيشتر در كارخانه ها مورد استفاده قرار ميگيرد و آن هم فيلتر شن و ماسه نام دارد. در اين روش آب آلوده از سطوحي همچون شن درشت و ماسه عبور ميكند و تا حدودي تصفيه ميشود. اين نوع دستگاه به صورت كلي ميتواند جامدات و چسبندگي هاي آب را تصفيه كند اما قابليت حذف ميكروبها و ويروس هاي بسيار را ندارد.
 • دستگاهي با فيلتر فيبري: اين نوع دستگاه ها داراي فيلترهايي هستند كه منافذ بسيار ريزي دارند. برخي از اين دستگاه ها قابليت اين را دارند كه ذرات بسيار كوچكتر همچون كمتر از يك ميكرون را هم از آب جدا كنند. اين نوع دستگاه ها ميتوانند كدر بودن آب، رسوبات و طعم نامطبوع آب را از بين ببرند اما نميتوانند ذرات كوچكتر از يك ميكرون را تصفيه كرده و علاوه بر كلر و ساير محلولهاي موجود در آب نيز با اين روش از بين نميرود.
 • دستگاهي با فيلتر كربن فعال: يكي از دستگاه هاي عالي به جهت تصفيه آب براي از بين بردن ذرات ريز و درشت آلايندگي ها دستگاهي است كه درون آن فيلتر كربن تعريف شده است و ميتواند به خوبي مواد شيميايي موجود در آب را از بين ببرد. با كمك اين دستگاه مواد شيميايي و كلر موجود در آب كاهش پيدا كرده و بوي نامطبوع آب بهبود پيدا ميكند و ميتواند مواد معدني موجود در آب را حفظ كند اما در برخي مواقع ممكن است آبي كه در اطراف اين فيلتر قرار ميگيرد نيز به درون آب تصفيه شده بريزد و زماني كه آب براي مدت زماني راكد باقي بماند امكان رشد باكتري در فضاي آن وجود خواهد داشت.
 • دستگاه تصفيه آب با فيلتر اسمز معكوس: يكي از بهترين انواع دستگاه تصفيه آب روش فيلتر اسمز معكوس است كه به ميزان بالا تمامي آلايندگي ها را حذف كرده و آب آلوده به فاضلاب ريخته ميشود و آب تصفيه به كمك شيري كوچك از طريق لوله و مخزني كه آب درون آن جمع شده است قابل مصرف است. اين دستگاه ميتواند به ميزان بالا مواد آلاينده و نمك موجود در آب را از بين برده و ذرات ريز و درشت، ميكروب و ويروسهاي موجود در آب را حذف ميكند. اما در برخي مواقع سرعت تصفيه آب با كمك اين روش بسيار پايين بوده و تنها به جهت نوشيدن آب قابل استفاده است نه پخت و پز و يا شستشو و غيره.
 • دستگاهي با فيلتر اشعه فرابنفش: اين نوع دستگاهها داري يك فيلتر هستند كه در واقع از يك لامپ فرابنفش در آن استفاده شده است. آب هنگام عبور از محفظه اين دستگاهها با قرار گرفتن در معرض نور ميكروبها و ويروسها و به طور كلي موجودات زنده موجود در آب را از بين ميبرد. درست است كه اين فيلتر قابليت بالا در از بين بردن ويروسها را دارد اما اگر به تنهايي بخواهيد از اين فيلتر استفاده كنيد نميتواند سرب، كلر و نيترات موجود در آب را حذف كند.

كدام دستگاه تصفيه آب را بخريم؟

در بخش قبل در خصوص برخي از دستگاه هايي كه داراي يك فيلتر هستند توضيحاتي را خدمت شما ارائه داديم اما اگر بخواهيد يك دستگاه تصفيه آب مناسب را خريداري كنيد بايد به طور كلي تركيبي از تمامي فيلترهاي مفيدي باشد كه به برخي از آنها در بخش بالا اشاره شد.

يك دستگاه تصفيه آب مناسب بايد داراي 6 الي 8 فيلتر باشد به گونه اي كه زمان تصفيه آب، آب بايد از تمامي فيلترهاي آن عبور كرده و در هر قسمت آلودگي هايي از آن با كمك فيلترها حذف شود تا بتوان تضمين كرد كه آب توليد شده سالم و بدون آلودگي است.

دستگاه تصفيه آب به روش اسمز معكوس RO يكي از بهترين نوع دستگاه هاي تصفيه آب به شمار ميرود كه داراي تمامي فيلترهاي لازم كه برخي از آنها همچون فيلتر كربن فعال و فيلتر اسمز معكوس است درون آن وجود دارد و در كنار اين فيلترها داراي فيلترهايي همچون فيلتر اليافي، فيلتر پست كربن، فيلتر مواد معدني و فيلتر قليايي به جهت تصفيه آبي بهتر و گواراتر است. زمان خريد دستگاه تصفيه آب علاوه بر توجه به تعداد فيلترها به وجود فيلتر اسمز معكوس و پمپ دستگاه توجه ويژه اي داشته باشيد.


برچسب: تصفيه آب، دستگاه تصفيه آب،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۰۸:۵۳ توسط:مبتكران صنعت پارس موضوع: