دستگاه تصفيه آب از نظر طب سنتي  بسته بندي مواد غذايي,مبتكران صنعت پارس بسته بندي مواد غذايي,مبتكران صنعت پارس .

بسته بندي مواد غذايي,مبتكران صنعت پارس

دستگاه تصفيه آب از نظر طب سنتي

در حال حاضر محققان و افرادي كه در زمينه هاي مختلف تحقيقات لازم را انجام ميدهند در خصوص مزيت هاي دستگاه تصفيه آب نيز صحبتهايي داشته اند اما آيا تا به حال اين سوال برايتان پيش آمده است كه نظر اساتيد طب سنتي در اين زمينه چيست؟

دكترها و متخصصين حال حاضر استفاده از دستگاه تصفيه آب را بدون مشكل بيان كرده اند و اشاره كردند در صورت استاندارد بودن دستگاه تصفيه آب مصرف اين نوع آب مشكلي براي بدن ايجاد نميكند اما آيا اساتيد طب سنتي نيز در اين زمينه با دكترهاي نوين موافق هستند؟ ما در اين مطلب ميخواهيم در خصوص نظر اساتيد برجسته در زمينه طب سنتي جهت مصرف آب تصفيه توضيحاتي را خدمت شما ارائه دهيم تا با گفته اين بزرگان آشنا شويد.

در طب سنتي اشاره شده است كه نوشيدن آب جزو يكي از سه عامل اصلي در جهت سلامت بدن است و هر چه آب آشاميدني داراي سلامت بيشتري باشد اين ميزان تاثيرگذاري ميتواند براي بدن موثرتر واقع شده و از بيماريهاي بسياري همچون مشكلات قلبي، گوارشي، پوستي و غيره جلوگيري كند.

نظر اساتيد طب سنتي در خصوص آب تصفيه شده چيست؟

يكي از اساتيد طب سنتي در مورد آب آشاميدني سالم گفته است: “آب لوله كشي كه اصطلاحا به آن آب آشاميدني گفته ميشود دو مشكل اصلي دارد كه اين دو عامل ميتواند براي سلامت بدن مضر واقع شود.”

اين دو عامل مركب از موارد زير است:

  • وجود سرب: همه ما ميدانيم كه آب لوله كشي در حال حاضر به دليل لوله كشي هاي انجام شده در سطح شهر و كشور، در هنگام رد شدن آب از اين لوله ها به دليل وجود زنگ زدگي در لوله ها و موارد ديگر با سرب همراه خواهد بود كه همين امر ميتواند منجر به بيماريهاي بسياري در بدن شود كه سلامت انسان را به خطر مياندازد.
  • وجود كلر: مورد بعدي كه در طب سنتي به آن اشاره شده است وجود كلر در آب است. كلر يكي از مواد مضر براي بدن به شمار ميرود كه ميتواند خساراتي را براي بدن و پوست به همراه آورد. آب لوله كشي به دليل كلر بسياري كه به جهت از بين بردن بو و طعم نامطبوع به آب اضافه ميشود ميتواند در هنگام آشاميدن براي بدن مضر واقع شود.

طبق موارد گفته شده توسط يكي از اساتيد در زمينه طب سنتي ميتوان اين نتيجه را گرفت از آنجايي كه دستگاه تصفيه آب ميتواند سرب و كلر موجود در آب را از بين ببرد به همين دليل استفاده از دستگاه تصفيه آب و به طور كلي تصفيه آب به صورت استاندارد ميتواند براي بدن مفيد واقع شود.

بهترين آب جهت نوشيدن از نظر طب سنتي كدام است؟

در طب سنتي اشاره شده است كه بهترين آب براي نوشيدن آبي است كه سختي نداشته باشد يعني درون آن املاح و مواد مضره وجود نداشته باشد و به اصطلاح آبي باشد كه سبك و به دور از سختي باشد. حال اين آب كه به آن آب سبك گفته ميشود بايد قابليت سرعت بالا در جوشيدن و يا يخ بستن در دماي سرد را داشته باشد.

طي تحقيقاتي كه در خصوص دستگاه هاي تصفيه آب به صورت استاندارد انجام شده تشخيص داده شده است كه آب تصفيه شده به دليل از بين بردن سختي آب و حذف املاح پس از تصفيه به سرعت درون كتري به جوش آمده و يا با سرعت بسيار بيشتري نسبت به آبي كه داراي سختي است درون يخچال يخ ميزند.

از بين رفتن سختيهاي آب لوله كشي با كمك دستگاه تصفيه آب نيز به اين دليل بوده است كه مواد اضافي و املاحي كه درون آب سخت وجود دارد پس از تصفيه شدن از بين ميرود و تنها مولكول هاي آب درون آن باقي ميماند كه در اين صورت با سرعت بالاتري گرما و سرما را به خود جذب ميكند.

چرا نوشيدن آب تصفيه در طب سنتي تجويز شده است؟

زماني كه به هر دليل به دكتراي طب سنتي مراجعه ميكنيد اولين موردي كه به آن توجه ويژهاي دارند و در خصوص آن سوال ميپرسند تغذيه مناسب و نوشيدن آب سالم است. زماني كه اين دو مورد را رعايت كنيد احتياجي به دكتر نخواهيد داشت اما وقتي به دكتر مراجعه ميكنيد قطعا در يكي از اين دو مورد براي شما مشكلي ايجاد شده است.

بيشتر اساتيد در زمينه طب سنتي در هنگام مراجعه بيمار و معاينه افراد در خصوص بيماريهاي مختلفي كه در زمان مصرف آب آشاميدني ناسالم ايجاد ميشود توضيحاتي را خدمت شما ارائه ميدهند و در نهايت نيز به شما تجويز ميكنند كه آبي سالم، پاك و به دور از آلودگي مصرف كنيد.

پزشكهاي سنتي در خصوص دستگاه هاي تصفيه آب نظري موافق داشته و خريد آن را براي افراد منع نمي كنند تنها اين نكته را يادآور ميشوند كه بايد دستگاه مناسبي را خريداري كرد كه در كنار حذف مواد مضر بتواند مواد مفيد و مناسب براي بدن را نيز به آب تصفيه شده اضافه كند تا در هنگام مصرف املاح معدني همچون كلسيم و منيزيم جذب بدنتان شود.

نوشيدن آب معدني در طب سنتي تاييد شده است يا خير؟

اگر زمان معاينه در خصوص مصرف آب معدني از دكتراي طب سنتي سوال بپرسيد در يك كلمه مصرف آن را تجويز نخواهند كرد. دكتراي طب سنتي در اين خصوص ميگويند به دليل ذخيره شدن اين نوع آب در بطري هاي پلاستيكي و قرارگيري آنها در معرض سرما و گرما، آب موجود درون اين بطري ها پس از گذشت مدت زماني به دليل برخورد داشتن با پلاستيك دچار تغيير رنگ شده و طعم و مزه آن تغيير پيدا خواهد كرد.

البته به اين مورد هم اشاره ميكنند كه در برخي مواقع نيز براي جلوگيري از اين امر به آب معدني مواد شيميايي و نگه دارنده اضافه ميكنند كه منجر به تغيير طعم و مزه آب نشود. وجود همين مواد شيميايي درون آب ميتواند براي بدن مضر واقع شود و به همين دليل مصرف آن را به افراد توصيه نميكنند.

پزشكان طب سنتي به جاي مصرف آب معدني و هزينه گزافي كه براي خريد هر بطري آب معدني صرف ميشود استفاده از دستگاه تصفيه آب به صورت استاندارد را توصيه ميكنند كه داراي فيلتر املاح معدني باشد و بتواند پس از تصفيه آب مواد معدني مناسب براي بدن را به آب اضافه كند تا هنگام نوشيدن مواد مفيد آن جذب بدن شود.


برچسب: تصفيه آب، دستگاه تصفيه آب،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۱۰:۳۶ توسط:مبتكران صنعت پارس موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :