خرید بکلینک   پنجره دوجداره   دوربین مداربسته   نرده استیل   عدالت خواهان عرش   شیشه بالکن   رام گوشی   سیگنال فارکس   لایسنس رایگان نود 32   یوزر پسورد نود 32   سئو سایت   لایسنس نود32   آپدیت نود 32   بک لینک   
بهترين دستگاه تصفيه آب خانگي كدام است؟  بسته بندي مواد غذايي,مبتكران صنعت پارس بسته بندي مواد غذايي,مبتكران صنعت پارس .

بسته بندي مواد غذايي,مبتكران صنعت پارس

بهترين دستگاه تصفيه آب خانگي كدام است؟

در اين مطلب قصد داريم تا در خصوص بهترين و موثرترين دستگاه تصفيه آب خانگي براي شما توضيحاتي را ارائه دهيم تا در هنگام خريد به ويژگيهاي مهم دستگاه تصفيه آب مورد نظر توجه ويژه اي داشته باشيد و بتوانيد با انتخابي دقيق و مناسب، بهترين دستگاه تصفيه آب را براي منزل خود تهيه كنيد.

پيش از هر چيز در خصوص اهميت اين دستگاه و وجود آن در تمامي منازل ميتوان اين مورد را خدمت شما ارائه داد كه همگي ما ميدانيم آب مايه حيات است و نه تنها براي بدن بلكه در تمامي صنايع كاربرد حياتي دارد و نبود آن ميتواند خسارات و آسيب بسياري را براي تمامي مصارف شامل شود.

تصفيه آب

در حالت كلي آب شهري و به اصطلاح لوله كشي داراي املاح، آلايندگي و ساير مواد مضر براي بدن است و مصرف آن به مرور زمان ميتواند به سلامت انسان لطمه وارد كند. بنابراين اگر در فكر سلامتي خود هستيد بايد از دستگاه تصفيه آب خانگي استفاده كنيد كه بتواند تمامي آلايندگي و مواد شيميايي موجود در آب را به راحتي از بين برده و در جهت سلامت بدن شما موثر واقع شود.

در اين مطلب به دستگاه تصفيه آب خانگي كه داراي دو روش متفاوت بوده اشاره ميكنيم و اين شما هستيد كه تصميم ميگيريد كدام يك از اين دستگاه ها را براي منزل خود تهيه كنيد، پس با ما همراه باشيد تا هرچه بيشتر با اين دستگاه هاي تصفيه آب و كارايي آنها آشنا شويم.

دستگاه تصفيه آب به روش فيلتراسيون و اسمز معكوس

ممكن است در هنگام تهيه دستگاه تصفيه آب خانگي نام اين دو روش به گوشتان خورده باشد اما ميدانيد تفاوت اين دو دستگاه در چيست و كدام يك از ديگري برتر است؟ در اين بخش ميخواهيم در خصوص اين دو روش توضيحاتي را خدمت شما ارائه دهيم تا بتوانيد به راحتي بين اين دو دستگاه تصفيه آب بهترين را انتخاب كنيد.

  • دستگاه تصفيه آب به روش فيلتراسيون: در روش فيلتراسيون ذرات درشت همچون سنگريزه، شن، ماسه، گل و لاي، لجن، زنگ زدگي لوله ها و غيره از آب جدا ميشود اما نميتواند سختي آب و تمامي آلايندگي هاي موجود در آب را از بين ببرد و اگر لازم به تصفيه كامل باشد بايد پس از اين مرحله وارد روش اسمز معكوس شود تا تمامي آلودگيهاي موجود در آب از بين برود.
  • دستگاه تصفيه آب به روش اسمز معكوس: در اين روش برخلاف روش فيلتراسيون علاوه بر ذرات درشت تمامي املاح، مواد معدني همچون انواع ويروس و باكتريها، نمك و ساير سموم ديگر از آب جدا شده و منجر به پاكيزگي آب از تمامي مواد مضر ميشود. در حالت كلي اين روش ميتواند روزانه 300 ليتر آب در جهت مصارف خانگي توليد كند و به ميزان بالايي تمامي آلودگيهاي موجود در آب را از بين مي برد و آب توليد شده از مزه و طعم خوشي برخوردار خواهد بود.

فكر ميكنم با اين تفاسير ميتوانيد حدس بزنيد كه كدام يك از روشهاي موجود در دستگاه هاي تصفيه آب از كيفيت بالاتري برخوردار است. در نظر داشته باشيد كه هنگام تهيه تصفيه آب دستگاهي كه داراي فيلترهاي بيشتر باشد نشان از تصفيه آب بهتر به وسيله آن نيست بلكه وجود فيلتر ممبران و پمپ است كه ميتواند در جهت بهترين و موثرترين اين نوع دستگاه ها در نظر گرفته شود. بنابراين اگر دستگاه تصفيه آب داراي فيلترهاي بسيار بود اما فاقد فيلتر ممبران و پمپ بود بدين صورت ميتوان متوجه شد كه دستگاه مورد نظر از نوع اسمز معكوس نيست. بنابراين در هنگام خريد به اين امر توجه ويژه اي داشته باشيد.

بهترين دستگاه تصفيه آب به روش اسمز معكوس

دستگاه تصفيه آب خانگي اسمز معكوس كه به آن روش RO نيز گفته ميشود ميتواند تمامي املاح مضر موجود در آب كه شامل مواردي همچون نيترات، كلر، آلودگيهاي ميكروبي، ويروسي و غيره است را به طور كلي از بين ببرد. در واقع ميتوان گفت روش اسمز معكوس ميتواند سختي موجود در آب را از بين برده كه در اين صورت از بيماريهاي بسياري جلوگيري خواهد شد.

نيترات و كلر دو عامل مهم در بسياري از بيماريها هستند. نيترات منجر به بروز بيماريهايي همچون سرطان، بيماريهاي تنفسي و بيماريهاي مربوط به غدد لنفاوي ميشود. در كنار نيترات، كلر نيز عامل به وجود آمدن بيماريهايي همچون مشكل در سيستم عصبي مركزي و ايجاد اختلال در كبد و كليه ميشود.

حال با توجه به ويژگي هاي مهمي كه اين دستگاه ها در جهت تصفيه آب آشاميدني دارند ميتوان به اين نتيجه رسيد كه تهيه اين دستگاه ها ميتواند از ايجاد بيماريهاي بسياري كه برخي از آنها در بالا اشاره شد جلوگيري كرده و در اين امر سلامت آب آشاميدني و در نهايت سلامت بدن را نيز فراهم آورد.

در ابتداي مطلب هم به اين مورد اشاره شد اما لازم ديدم كه در پايان اين مطلب نيز تاكيدي بر اين موضوع داشته باشم. مصرف آب آشاميدني سالم يك امر ضروري است و تهيه و استفاده از اين نوع دستگاه ها كه داراي انواع مختلفي هستند و در ابعاد متفاوت و براي مصارف مختلفي تهيه و توليد ميشوند امري لازم و ضروري است. بنابراين اگر در منزل خود از دستگاه تصفيه آب استفاده نميكنيد بهتر است در خصوص اين موضوع تفكري داشته باشيد.


برچسب: تصفيه آب، دستگاه تصفيه آب،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۲۷:۴۹ توسط:مبتكران صنعت پارس موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :