معرفي انواع دستگاه تصفيه آب خانگي  بسته بندي مواد غذايي,مبتكران صنعت پارس بسته بندي مواد غذايي,مبتكران صنعت پارس .

بسته بندي مواد غذايي,مبتكران صنعت پارس

معرفي انواع دستگاه تصفيه آب خانگي

دستگاه تصفيه آب خانگي داراي انواع مختلفي هستند كه كارايي همگي آنها كاملا مشخص است و هدف از استفاده آنها “تصفيه آب و تهيه آب شيرين نوشيدني” است. حال در اين مطلب ميخواهيم با انواع اين دستگاه ها آشنا شده و در خصوص هر يك توضيحاتي را خدمت شما ارائه دهيم تا بتوانيد زمان خريد آشنايي كاملي با اين دستگاه ها داشته باشيد.

به طور كلي دستگاه تصفيه آب خانگي به انواع زير تقسيم ميشود:

  • دستگاه تصفيه آب قابل حمل
  • دستگاه تصفيه آب به صورت پارچ
  • دستگاه تصفيه آب قابل نصب بر روي سرشير
  • دستگاه تصفيه آب به صورت روميزي
  • دستگاه تصفيه آب قابل نصب در زير سينك

حال به تفصيل در خصوص هر يك از دستگاه هاي نامبرده شده ميپردازيم:

دستگاه تصفيه آب قابل حمل

يكي از ساده ترين و كوچكترين دستگاه تصفيه آب، دستگاه تصفيه آب قابل حمل بوده كه قابل استفاده در زمان هايي است كه در مسافرت و بيرون از منزل به سر ميبريد و امكان دسترسي به آب تصفيه را نداريد و ميخواهيد از آب موجود در طبيعت بهره ببريد. آب هاي موجود در طبيعت نيز به مانند آب لوله كشي داراي آلودگي بوده، هرچند نوع آلودگي آنها متفاوت است اما در هر صورت استفاده از آب موجود در طبيعت نيز داراي آلودگي بوده و استفاده از آن ميتواند براي سلامتي مضر باشد.

دستگاه تصفيه آب قابل حمل داراي وزني سبك بوده و به دليل جايگيري كمي كه دارند ميتوان در مسافرت ها از آن بهره مند شد. اين دستگاه ميتواند به سادگي ميكروب ها و مواد مضر موجود در آب را از بين برده و آن را تبديل به آبي سالم و به دور از مشكل سازد.

دستگاه تصفيه آب به صورت پارچ

اين دستگاه تصفيه آب كه نام ديگر آن پارچ تصفيه آب است يكي از دستگاه هاي ارزان قيمت در حوزه دستگاه تصفيه آب به حساب مي آيد كه داراي ابعاد مختلفي همچون 3، 5 و 9 ليتر بوده و تقريبا پس از گذشت 4 ماه و يا تصفيه 350 ليتر آب بايد مجددا فيلتر آن را تعويض كرد.

اين دستگاه تصفيه آب را فقط ميتوان براي تصفيه آب لوله كشي استفاده كرد به همين دليل يادتان باشد آب هاي زير زميني، آب چاه و رودخانه را با كمك اين دستگاه تصفيه نكنيد

دستگاه تصفيه آب قابل نصب بر روي سرشير

همانطور كه از نام اين دستگاه تصفيه آب مشخص است قابل نصب بر روي سر شير در آشپزخانه بوده و دستگاهي كوچك و ساده است كه عمل تصفيه آب را انجام ميدهد. اين دستگاه تصفيه آب به راحتي قابل نصب بوده و امكان جا به جايي آن نيز به راحتي انجام ميشود.

اين دستگاه تصفيه آب داراي مدلهاي مختلف بوده كه برخي از آنها بر روي شير آب نصب ميشوند و پس از عبور آب از اين فيلتر آب تصفيه ميشود، نوع ديگر آن توسط يك تبديل و شلنگ آب به داخل فيلتر دستگاه تصفيه منتقل شده و داراي يك شير مجزا از شير آب است كه در كنار سينك ظرفشويي قرار ميگيرد و ميتوان چند فيلتر هم به آن اضافه كرد كه اين نوع بيشتر شبيه به دستگاه تصفيه آب قابل نصب در زير سينك است با اين تفاوت كه خروجي اين نوع به شير آب وصل ميشود.

اين دستگاه هاي تصفيه آب حدودا 4 تا 6 ماه كار ميكنند و در برخي موارد ميتوان فيلترهاي آن را تعويض كرده و در برخي مواقع نيز به دليل فيلتر يك بار مصرف اين كار امكان پذير نيست.

دستگاه تصفيه آب به صورت روميزي

يكي از انواعي كه داراي تنوع بسيار بوده نوع روميزي آن است. مطمئن ترين روش براي تصفيه آب را روش اسمز معكوس مي نامند كه در مدل روميزي نيز برخي از اين روشها يا به صورت اسمز معكوس است و يا به روش فيلتراسيون انجام ميشود كه روش اسمز معكوس برتر از روش فيلتراسيون است.

در دستگاه هايي كه از روش فيلتراسيون استفاده ميكنند، پمپ و فيلتر ممبران وجود ندارد اما در روشي كه از اسمز معكوس يا RO استفاده ميشود يك مدل 6 مرحله اي است كه داراي سيكل جامع براي تصفيه آب است.

دستگاه تصفيه آب قابل نصب زير سينك

در نهايت متداولترين نوع دستگاه تصفيه آب نوع زير سينكي آن است كه در حال حاضر در بيشتر خانه ها از آن استفاده ميشود. اين دستگاه تصفيه آب در زير سينك نصب شده و شامل مدلهاي مختلف در جهت تصفيه آب است. در حقيقت اين دستگاه ها نيز به مانند مدل قبل به دو روش فيلتراسيون و اسمز معكوس كار ميكنند.

در نوع فيلتراسيون، دستگاه تصفيه آب نميتواند تمامي آلايندگي هاي آب را از بين ببرد و تنها ميتواند گل و لاي، شن و ماسه، زنگ زدگي لوله ها، كلر و غيره را از بين ببرد. به طور كلي اگر دستگاه تصفيه آب داراي فيلتر باشد اما فيلتر ممبران و پمپ نداشته باشد آن دستگاه به صورت فيلتراسيون است.

از دستگاه تصفيه آب به روش فيلتراسيون بيشتر براي ذراتي كه قطري بزرگ دارند استفاده ميشود كه اين ذرات از فيلتر حذف شده و آب خروجي كه تصفيه ميشود مجددا به دستگاه تصفيه آب اسمز معكوس منتقل ميشود. بنابراين شش فيلتري بودن دستگاه تصفيه آب نشان از اسمز معكوس تصفيه كامل آب و مناسب بودن اين دستگاه تصفيه آب نيست. در يك جمله ميتوان گفت وجود پمپ و فيلتر ممبران براي روش اسمز معكوس لازم و ضروري است.

از آنجايي كه روش اسمز معكوس ميتواند آلاينده هاي موجود در آب را به طور كامل حذف كند به همين دليل بهتر از ساير روش هاي ديگر همچون فيلتراسيون است.


برچسب: تصفيه آب، دستگاه تصفيه آب،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۲۸:۵۷ توسط:مبتكران صنعت پارس موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :