درب هاي ريلي آهني  بسته بندي مواد غذايي,مبتكران صنعت پارس بسته بندي مواد غذايي,مبتكران صنعت پارس .

بسته بندي مواد غذايي,مبتكران صنعت پارس

درب هاي ريلي آهني

ساخت و نصب انواع درب پاركينگ ريلي در تهران،درب آهني كشويي و درب آكاردئوني براي پاركينگ در تهران همراه با حمل و نصب رايگان

ساخت درب پاركينگ ريلي براي انواع آپارتمان ها و منازل ويلايي يكي از امور رايج بعد از پايان ساخت و ساز ساختمان است. همچنين نصب انواع درب پاركينگ ريلي مي تواند در حين ساخت و ساز و يا سال ها بعد از اتمام كار باشد و شما به هر دليلي ممكن است علاقه به تعويض درب پاركينگ ساختمان خود داشته باشيد. درب هاي پاركينگ ريلي به صورت دستي يا به صورت اتومات در بازار موجود هستند كه مي توانيد از آن ها در ساختمان مسكوني يا بسياري از اماكن ديگر بهره ببريد.

ساخت درب پاركينگ توسط متخصصان اين فن صورت مي گيرد و معمولا در اين كارگاه ها ساخت دزدگير و حفاظ هاي پنجره و نرده هاي ديوار و اغلامي اين چنيني نيز صورت مي گيرد. درب هاي ريلي مي توانند نماي زيبايي به ساختمان شما بدهند و تردد را تا حد زيادي براي شما آسان كنند. درب هاي ريلي در طرح هاي مختلفي وجود دارند و با انتخاب طرحي زيبا كه با ساختمان شما يك هارموني را تشكيل دهد، مي توانيد زيبايي ساختمان خود را چند برابر كنيد. يكي از ويژگي هاي درب هاي ريلي، صداي بسيار كم آن ها در هنگام باز و بسته شدن مي باشد كه باعث شده نظر ها به سمتش جلب شود. در بسياري از مجموعه هاي مسكوني و تجاري از اين درب ها استفاده مي شود.

در ساخت درب ريلي پاركينگ بايد از وزن مناسبي از مواد اوليه بهره برد و ميزان مقاومت آن را در برابر باد بالا برد. همچنين شيب و اندازه ي ورودي پاركينگ نيز مي تواند در ساخت آن اهميت داشته باشد. از عمليات جوشكاري زيادي در ساخت درب هاي كشويي استفاده مي شود و كيفيت اين جوشكاري ها نيز در نهايت باعث بالا رفتن كيفيت درب مي شود. امروزه استفاده از درب هاي ريلي به دليل مزايايي كه دارد در حال افزايش است.

v3

بررسي انواع درب پاركينگ ريلي

درب هاي پاركينگ ريلي مي توانند دو لنگه يا تك لنگه باشند. همچنين اين درب ها در دو حالت اتومات و دستي موجود است كه مدل دستي كمتر استفاده شده و بيشتر از مدل هاي اتومات آن بهره مي برند. درب هاي دو لنگه ريلي در خانه هايي با پاركينگ بسيار بزرگ كاربرد دارد و تردد را آسان تر مي كند. اين درب ها در ايران تقريبا مورد استفاده قرار نمي گيرند.

در عوض انواع درب پاركينگ ريلي تك لنگه در ايران بسيار پر كاربرد است و طرفداران زيادي دارد. اين درب ها اصولا به يك سمت، يعني به سمت راست يا به سمت چپ باز مي شوند. شما با استفاده از درب هاي ريلي اتوماتيك تا حد زيادي در زمان و انرژي خود صرفه جويي مي كنيد. گاهي پيش مي آيد كه باز كردن دستي درب هاي پاركينگ بزرگ براي افراد كار مشكل و خسته كننده اي است.

همچنين باز و بسته كردن دستي درب پاركينگ در مواقعي كه عجله داريد مي تواند بسيار آزار دهنده باشد و زمان شما را تلف كند. تمام اين مشكلات با ساخت درب پاركينگ كشويي بر طرف شده است. همچنين مكان هايي كه درب ريلي دستي دارند را مي توان با صرف هزينه اي كم به درب پاركينگ ريلي اتومات مجهز كرد.

v1

درب هاي ريلي آهني چيست و چه تاثيري دارد؟

درب هاي ريلي آهني از انواع درب هاي كشويي هستند كه پركاربردترين آنها، درب هاي ريلي پاركينگ است. صاحبان منازل و بناها براي افزايش زيبايي بنا و سهولت در استفاده از درب‌ها به دنبال نصب درب هاي ريلي آهني مي‌روند.

در ساخت درب ريلي آهني بايد از آلياژ مناسب استفاده شود تا مقاومت و كارايي درب افزايش يابد. ساخت در‌ب هاي ريلي آهني با فعاليت جوشكاري گسترده همراه است و كيفيت بالاي جوشكاري منجر به افزايش استحكام درب‌ها مي‌شود.

4

اين درب ها در ورودي‌هاي فاقد فضا براي حركت زاويه‌اي جهت كار گذاري درب هاي لولايي، بسيار مناسب هستند.

درب هاي ريلي آهني روي يك ريل فلزي در كف كلاف فلزي و چند هرزگرد در بالاي كلاف فلزي به آرامي با نيروي انساني يا الكتريكي به حركت در مي‌آيند. عرض درب هاي فلزي بسته به مكان ورودي ساختمان و در ارتفاع  دو تا شش متر طراحي مي‌شوند.

انواع درب هاي ريلي آهني

درب هاي ريلي آهني در اشكال دو لنگه يا تك لنگه تهيه مي‌شوند. درب هاي ريلي تك لنگه به يك سمت راست يا چپ كشيده مي‌شوند پس به فضا در يك سمت نياز دارد.

هنگاميكه پهناي درب زياد است؛ طبق نظر كارشناس فني، مي‌توان از درب هاي دو لنگه استفاده كرد. درب هاي دو لنگه به هر دو طرف كشيده مي‌شوند و در هر دو سمت به فضا نياز دارند. درب هاي ريلي آهني دو لنگه براي فضاهاي ويلايي و بزرگ بسيار مناسب و پركاربرد هستند.

5

بعلاوه اين درب‌ها در دو حالت خودكار و دستي هم توليد مي‌شوند. درب هاي دستي قابليت تبديل شدن به درب هاي اتوماتيك را دارند. به هر حال مدل دستي از كاربرد كمتري برخوردار بوده و مدل خودكار يا اتوماتيك اين درب‌ها طرفداران بيشتري دارد.

ساخت درب هاي ريلي آهني

براي ساخت درب ريلي به دو غلتك بلبرينگي در پائين درب نياز داريم تا وزن درب فلزي را تحمل كنند. اين غلتك‌هاي بلبرينگي با دو پين به زير درب متصل مي‌شوند. يك عدد ميله تراس يا ميلگرد ساده فولادي روي كف زمين بر سطح فلزي تعبيه مي‌شود تا درب پاركينگ به راحتي روي اين ريل حركت كند. براي مهار بالاي درب فلزي هم يك ريل به اندازه دو برابر درب ساخته مي‌شود تا درب به وسيله دو عدد بلبرينگ عمودي در داخل ريل حركت كند.

چون درب ريلي فلزي به طرفين حركت مي‌كند؛ پس ريل بايد به اندازه طول درب ادامه پيدا كند تا درب از ريل خارج نشود. فاصله ريل  از ديوار بين ده تا دوازده سانت است تا امنيت درب پاركينگ تأمين شود.

مزاياي درب هاي ريلي آهني

  • درب هاي ريلي آهني در اندازه‌ها و اشكال مختلف قابل طراحي هستند و مي‌توانيد طرح هماهنگ با نماي ساختمان را انتخاب كرده و زيبايي سازه را دو چندان كنيد.
  • اين درب‌ها راحت‌تر از درب هاي قديمي باز و بسته شده و سر و صداي كمتري ايجاد مي‌كنند از اين رو براي مجتمع‌هاي مسكوني و آپارتماني مناسب هستند.
  • درب هاي كشويي در داخل يا بيرون فضاي ديوار باز و بسته مي‌شوند از اين رو فضاي داخلي يا خارجي را اشغال نكرده و جاي كافي براي پارك خودرو و عبور افراد باقي مي‌ماند.
  • انواع فلزي درب هاي ريلي از استحكام بالايي به خاطر ساختار و طراحي خاصشان برخوردار هستند و با روكش ضد زنگ و ضد هوا خوردگي ساخته مي‌شوند.
  • درب هاي ريلي به راحتي با فشار دادن يا هر نيروي ديگري باز نمي‌شوند از اين رو، امنيت بالايي دارند و براي مراكز تجاري، بانك‌ها و ادارات هم مناسب هستند.
  • با توجه به اينكه از آلياژ فلزي در ساخت درب هاي ريلي آهني استفاده شده؛ از استحكام و عمر مفيد طولاني‌تري در مقايسه با ساير درب‌ها برخوردار هستند.
  • درب هاي ريلي اتوماتيك آهني داراي خلاص كننده دستي هستند تا حتي در زمان قطعي برق هم كارايي خودشان را حفظ كنند.
  • نصب درب هاي ريلي آهني با هدف نوسازي و بازسازي ساختمان در حداقل زمان ممكن، قابل اجرا است. بعلاوه در ورودي هاي مسقف يا داراي فضاي باز قابل نصب هستند.

قيمت درب هاي ريلي آهني

قيمت درب ريلي آهني به كيفيت فولاد، جوشكاري و يراق به كار رفته در ساخت آن وابسته است. يكي ديگر از عوامل مهم در قيمت تمام شده اين درب‌ها، ابعاد ورودي مدنظر براي ساخت درب ريلي است.

محل نصب هم اهميت ويژه‌اي دارد، درب هاي ريلي آهني ساخته شده براي فضاي خارج ساختمان بايد از استحكام بيشتري برخوردار شوند؛ از اين رو هزينه بالاتري را هم به دنبال دارند. هزينه نصب و حمل و نقل اين درب‌ها هم روي هزينه تمام شده آنها اثر دارد.


برچسب: درب هاي ريلي آهني،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۲۷:۵۳ توسط:مبتكران صنعت پارس موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :